X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
górnicy

Druga śmiertelna ofiara wstrząsu w kopalni Zofiówka. "Wciąż jest szansa i nadzieja"

Nie żyje drugi z górników odnalezionych podczas akcji ratunkowej w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju. Wcześniej wydobyto pierwszego z pięciu poszukiwanych, lekarz stwierdzili jego zgon. Akcja ratunkowa pod ziemią trwa. Mówili o niej w Polskim Radiu 24 dr Adam Pietrzak, specjalista medycyny ratunkowej i Marek Czyżycki, były ratownik górniczy.
Zobacz więcej na temat:  Jastrzębie-Zdrój górnicy górnictwo

To był najbardziej krwawy epizod stanu wojennego

16 grudnia 1981 roku podczas pacyfikacji kopalni Wujek w Katowicach zginęło dziewięciu górników a 23 zostało rannych. Komunistyczne władze wysłały milicję i wojsko, wyposażone w czołgi i broń ostrą, aby stłumić strajk przeciwko wprowadzeniu stanu wojennego. Pacyfikacja ta była najbardziej krwawym epizodem w tamtym czasie. Udział w uroczystościach upamiętniających wydarzenia sprzed 36 laty zapowiedziała wicepremier Beata Szydło.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kopalnia Wujek stan wojenny górnicy