Polskie Radio
Section05
gotówka

Coraz chętniej płacimy bezgotówkowo, ale zwolennicy banknotów też mają swoje argumenty

Blisko 75 proc. badanych regularnie płaci kartą, telefonem bądź zegarkiem; to wzrost o prawie 5 pkt proc. wobec badania z lipca 2022 r. - wynika z raportu "Preferencje płatnicze Polaków 2024”. Najrzadziej bezgotówkowo płacą osoby najstarsze. korzystanie z gotówki zależy także od wielkości miejscowości.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste płatności bezgotówkowe gotówka raport

Wolta Hołowni ws. likwidacji gotówki. Internauci komentują dawną wypowiedź. "Wybory zmieniają ludzi"

"Wybory zmieniają ludzi" - napisał w mediach społecznościowych internauta, przypominając wypowiedź jednego z liderów Trzeciej Drogi Szymona Hołowni o konieczności zniesienia gotówki. Jednakże po tym, jak pomysł polityka nie spotkał się z przychylnością odbiorców, przestał się do niego przyznawać.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Hołownia Polska 2050 polityka pieniądze gotówka euro PSL opozycja Sejm wybory 2023 kampania wyborcza

"Bezpieczeństwo okazuje się wartością". Poseł PiS zapowiada ustawę w obronie gotówki

- Projekt Zjednoczonej Prawicy jest wolnościowy, prokonsumencki i probiznesowy - powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł zapowiadając ustawę gwarantującą zachowanie status quo w obrocie gotówkowym w Polsce. - Bezpieczeństwo posiadania gotówki okazuje się w sytuacji zagrożenia cyberbezpieczeństwa chyba największą wartością - dodał poseł PiS Andrzej Kosztowniak. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA gotówka PiS cyberbezpieczeństwo