Polskie Radio
Section05
karta płatnicza

LOT i Pekao nawiązały współpracę. "Przelatane" mile trafią na karty bankowe

Bank Pekao i Polskie Linie Lotnicze LOT będą współpracować przy programie Miles&More. Przedstawiciele obu spółek podkreślają, że przy częstym korzystaniu z połączeń lotniczych polskiego przewoźnika, wyrobienie specjalnej karty przynosi dużo korzyści. Karta, dzięki której można zbierać punkty jest połączona z usługami bankowymi.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste LOT Pekao karta płatnicza

Transakcje nieautoryzowane. Jak ubiegać się o zwrot ukradzionych pieniędzy?

Oszuści stosują wiele metod, żeby dostać się do naszego konta bankowego i wykraść pieniądze, m.in. stosują chwyty z niewinnie wyglądającymi linkami, promocyjnymi ofertami bądź drobnymi niedopłatami. Potrafią oni również przechwycić kontrolę nad smartfonem czy komputerem. Jak ustrzec się przed oszustami? Co zrobić jeśli bank mimo argumentów i dowodów nie chce zwrócić ukradzionych pieniędzy?
Zobacz więcej na temat:  konto bankowe bank internetowy karta płatnicza karta kredytowa pieniądze technologie

"Stracisz dane, stracisz pieniądze!". Startuje kampania na temat wyłudzania danych i kradzieży pieniędzy

W poniedziałek ruszyła ogólnopolska kampania społeczna Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów "Stracisz dane, stracisz pieniądze!". Kampania ostrzega przed groźbą utraty danych i środków finansowych oraz apeluje do konsumentów o wzmożoną ostrożność.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo rachunek bankowy karta płatnicza wyłudzenia

"Jak nie wpaść w pułapkę oszustów". UOKiK i Rzecznik Finansowy przypominają o najważniejszych zasadach

Oszuści sięgają po coraz bardziej wyrafinowane metody manipulacji i wyłudzania danych dostępowych do rachunków - ostrzega prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny. Podkreśla przy tym, że banki nie wypełniają ustawowych obowiązków i wprowadzają konsumentów w błąd.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK banki karta płatnicza rachunek bankowy wyłudzenia oszustwa haker

Płatności bezgotówkowe zdominowały rynek. Zobacz kto najczęściej płaci telefonem lub zegarkiem

Ponad 70 proc. Polaków regularnie płaci bezgotówkowo rozliczając się stacjonarnie - wynika z najnowszego badania. Jak dodano, 41 proc. z nich dokonuje płatności kartą, telefonem bądź zegarkiem zawsze, kiedy ma taką możliwość. Ponad 19 proc. rozlicza się bezgotówkowo kilka razy w tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA karta płatnicza płatności bezgotówkowe płatności zbliżeniowe gotówka finanse osobiste

American Express zawiesza operacje w Rosji i na Białorusi. Sankcje finansowe coraz dotkliwsze

System płatności American Express ogłosił, że zawiesza wszelkie operacje w Rosji w ramach protestu przeciw inwazji na Ukrainę - poinformował serwis informacyjny BBC. Wydane za granicą karty American Express nie będą działać w sklepach i bankomatach w Rosji. Klienci American Express nie będą też mogli korzystać z wydanych w Rosji kart poza jej granicami oraz w ramach międzynarodowych płatności online. Agencja Reutera podała, że American Express zawiesza działalność również na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wojna 2022 finanse karta płatnicza MasterCard Rosja sankcje wojna na Ukrainie

Rośnie liczba oszustw związanych z kartami płatniczymi. Sprawdź, jak nie paść ofiarą

Wartość oszustw dokonanych za pomocą kart płatniczych wzrosła w trzecim kwartale ubiegłego roku o 12,7 proc. do 21,9 mln zł z 19,4 mln zł kwartał wcześniej - wynika z danych przekazanych przez banki, zaprezentowanych przez Narodowy Bank Polski. Najczęściej przestępcy posługują się nie skradzioną karta, ale wykradzionym PIN-em.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse finanse osobiste karta płatnicza karta kredytowa oszustwo