Polskie Radio
Section05
Kielce

Polska i Wielka Brytania stworzą wspólnie nowy typ rakiety. Jest porozumienie Warszawy i Londynu

Kierownictwo Polskiej Grupy Zbrojeniowej podpisało porozumienie z brytyjskim koncernem MBDA ws. współpracy przy produkcji pocisków nowej generacji CAMM-MR. W zamierzeniu ma być to program, w którym rządy Polski i Wielkiej Brytanii zobowiązały się do wspólnej pracy nad nowym typem rakiety o zwiększonym zasięgu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo targi Polska Grupa Zbrojeniowa Kielce GOSPODARKA Wielka Brytania broń

Korea Płd. kluczowym dostawcą uzbrojenia dla Polski. "Ich przemysł ma duże zdolności produkcyjne"

Korea Południowa stała się w ostatnim czasie jednym z najważniejszych partnerów i dostawców uzbrojenia dla polskiej armii. Nie dziwi zatem poważne zaangażowanie Korei w rozpoczynające się we wtorek 31. Targi Przemysłu Obronnego w Kielcach. - Ten przemysł ma duże zdolności produkcyjne - uważa Damian Ratka.
Zobacz więcej na temat:  Kielce Korea Południowa armia Paweł Lekki

Jarosław Kaczyński: od poniedziałku prezentujemy ważne punkty programu PiS

- Od jutra prezentujemy program Prawa i Sprawiedliwości, a dokładnie jego ważne punkty. Program, jak to zwykle u nas, obejmuje ogromny zakres spraw, niekiedy nawet dość szczegółowych. Taka jest tradycja naszej partii. Ale są punkty, które warto przedstawić i pokazać, ponieważ są bardzo istotne - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Kielc.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość PiS Jarosław Kaczyński polityka Kielce POLSKA

Policjanci zatrzymali cyberprzestępcę wyłudzającego dane i płatności. Poszukiwano go w całym kraju

Policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali 29-latka poszukiwanego przez 27 jednostek policji w całym kraju. Mężczyzna podejrzany jest o przejmowanie kont społecznościowych i wyłudzanie kodów szybkich płatności oraz zaciąganie kredytów - poinformował podkom. Krzysztof Wrześniowski z zespołu prasowego CBZC.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony policja służby i bezpieczeństwo cyberprzestępczość oszustwa Kielce cyberbezpieczeństwo

Małopolska: we wrześniu otwarcie kolejnego odcinka S7. Będzie tymczasowa organizacja ruchu

We wrześniu otwarty zostanie odcinek drogi ekspresowej S7 pomiędzy Moczydłem i Miechowem w woj. małopolskim o długości 18,7 km. W związku z tym wprowadzona będzie tymczasowa organizacja ruchu. Wjazd i wyjazd na S7 będzie się odbywać na węźle Miechów.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online drogi autostrady GDDKiA inwestycje małopolskie Miechów Kielce Kraków kierowcy budowa

Driftingowe Mistrzostwa Polski 2023 - Kielce

Po dwóch rundach Driftingowych Mistrzostw Polski, które odbyły się już na torach w Słomczynie i na Bemowie i gromadziły tłumy publiczności, przyszedł czas na rundę trzecią - na Torze Kielce w Miedzianej Górze. Kolejni utalentowani polscy drifterzy w dniach 22-23 lipca walczyli o kolejne punkty i możliwość zdobycia tytułu mistrza Polski w Driftingowych Mistrzostwach Polski 2023. Impreza jest największym festiwalem motoryzacyjnym w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody Polskie Radio Wydarzenia SPORT Kielce