X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Kielce

ANALIZA Wybory na prezydentów miast. Gdzie będzie druga tura?

Kraków i Gdańsk to największe miasta, w których odbędzie się druga tura wyborów na prezydenta miasta. "Dogrywka" odbędzie się także w Kielcach i Szczecinie. Nadal nie jest jasna sytuacja we Wrocławiu, gdzie exit poll dawał Jackowi Sutrykowi poparcie na poziomie 50,1 proc. głosów, ale napływające wyniki nie dają mu jeszcze zwycięstwa.
Zobacz więcej na temat:  wybory samorządowe 2018 POLSKA polityka Wrocław Kraków Kielce Szczecin Gdańsk

Kielce - polskie drogi do niepodległości

W sierpniu 1914 roku w Krakowie, Józef Piłsudski połączył żołnierzy Polskich Drużyn Strzeleckich i Związku Strzeleckiego i utworzył Pierwszą Kompanię Kadrową. 6 sierpnia 1914 roku Kompania wymaszerowała z podkrakowskich Oleandrów i przez Miechów, Michałowice dotarła do Kielc. O działalności Józefa Piłsudskiego na ziemiach zaboru rosyjskiego opowiadali w Polskim Radiu 24: Sylwia Zacharz (Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego), dr Paweł Grzesik (Muzeum Narodowe w Kielcach), dr Marek Maciągowski (dyrektor naukowy Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej), dr Paweł Wolańczyk (Muzeum Historii Kielc).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niepodległość odzyskanie niepodległości Józef Piłsudski Kielce