Polskie Radio
Section05
Komitet Obrony Demokracji

tylko u nas Piotr Kaleta po potrąceniu przez działacza KOD-u: apeluję do Donalda Tuska o opamiętanie

Poseł PiS Piotr Kaleta, który został wczoraj wieczorem w Kaliszu potrącony przez działacza KOD-u, w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl stwierdza, że hejt jest podsycany przez polityków opozycji. - Mamy do czynienia z eskalacją napięcia i tylko czekać, kiedy wydarzy się coś strasznego. Dlatego apeluję do Donalda Tuska o opamiętanie. Niech zastanowi się, co robi - tłumaczy Kaleta. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Kaleta PiS Komitet Obrony Demokracji POLSKA

Senat wybrał do SN ławników z KOD. Gawkowski z Lewicy: są gwarantem niezawisłości

- Oczekiwałbym wstrzemięźliwości w działaniu politycznym - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski. Tak szef klubu parlamentarnego Lewicy ocenił wybór przez Senat nowych ławników SN związanych z Komitetem Obrony Demokracji. Gawkowski przyznał, że wyłonione osoby są gwarantem niezawisłości sądu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy Krzysztof Gawkowski Komitet Obrony Demokracji prawo polityka

Sędziowie i Donald Tusk na urodzinach KOD-u. Kamil Zaradkiewicz komentuje

"W kontekście ostatnich wydarzeń z udziałem sędziów karkołomne są nachalne usiłowania zrobienia ze mnie polityka czy »politycznego nominata«" - napisał na Twitterze sędzia Sądu Najwyższego Kamil Zaradkiewicz. Odniósł się w ten sposób do obecności sędziów na urodzinowej konwencji KOD, na której przemawiał Donald Tusk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Donald Tusk Kamil Zaradkiewicz Sąd Najwyższy Komitet Obrony Demokracji

Kontrowersyjni szefowie komisji wyborczych. W Łodzi "Farmazon", w Warszawie prowokator KOD

Szefem jednej z okręgowych komisji wyborczych w Łodzi jest Franciszek J. "Farmazon", który zasłynął m.in. tym, że wulgarnie ubliżał i atakował dziennikarkę Telewizji Polskiej - informuje portal wPolityce.pl. Dodatkowo przewodniczącym jednej z warszawskich komisji wyborczych jest Arkadiusz Szczurek znany z prowokacji KOD.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce polityka Komitet Obrony Demokracji obywatele RP komisja wyborcza Łódź Warszawa mazowieckie POLSKA

Szef senackiej komisji etyki gratulował demonstrantom w Pucku. PiS chce jego odwołania

Klub PiS złoży wniosek o odwołanie Sławomira Rybickiego (KO) z funkcji przewodniczącego senackiej komisji regulaminowej, etyki i spraw senatorskich. Jego zachowanie podczas uroczystości w Pucku nie licuje z godnością senatora - uważają politycy PiS. - Wniosek PiS jest niepoważny - ocenił Rybicki.
Zobacz więcej na temat:  puck kampania prezydencka wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda prezydent KOD Komitet Obrony Demokracji mowa nienawiści Platforma Obywatelska opozycja polityka Senat POLSKA