Polskie Radio
Section05

korupcja

Piotr Nisztor ujawnił nowe informacje ws. Sławomira Nowaka. "Tajny szyfr podczas rozmów telefonicznych"

Sławomir Nowak, jak wynika z akt śledztwa, miał powoływać się na wpływy nie tylko na Ukrainie, obiecując dotarcie np. do gubernatora Iwanofrankowska, ale również powoływać się na swoje możliwości w Unii Europejskiej, w Brukseli. - To pewnie będą kolejne kwestie dotyczące zarzutów - ujawnia Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy "Gazety Polskiej" w programie "Śledczym Okiem" na swoim kanale internetowym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak służby i bezpieczeństwo Platforma Obywatelska przestępczość gospodarcza Piotr Nisztor

Sprawa Sławomira Nowaka. Sąd odrzucił wniosek o areszt i wyznaczył kaucję dla dwóch zatrzymanych

- Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa nie uwzględnił wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie Grzegorza W., który miał należeć do zorganizowanej grupy przestępczej kierowanej przez Sławomira Nowaka. Łukasz Z. został aresztowany warunkowo. Prokuratura zapowiedziała, że zaskarży decyzję sądu w sprawie Grzegorza W., bo się z nią nie zgadza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak sądownictwo służby i bezpieczeństwo areszt przestępczość przestępczość gospodarcza

"Był zwornikiem systemu, który namierzyło CBA". Stanisław Żaryn o Sławomirze Nowaku

- Punktem wspólnym, zwornikiem całego systemu, który namierzyło CBA, jest Sławomir N. - stwierdził rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, odnosząc się do przesłuchania Sławomira Nowaka oraz zatrzymania trzech osób podejrzanych m.in. o korupcję i pranie pieniędzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak CBA służby i bezpieczeństwo przestępczość przestępczość gospodarcza

Ciąg dalszy afery podkarpackiej. Zarzuty dla byłego posła PSL Jana B. i byłego wiceszefa policji

Prokuratura Krajowa przedstawiła nowe zarzuty byłemu posłowi PSL z Rzeszowa Janowi B. oraz byłemu zastępcy Komendanta Głównego Policji Mirosławowi S. w śledztwie dotyczącym tzw. afery podkarpackiej. W ocenie śledczych policjant przekroczył swoje uprawnienia, były poseł zaś miał przyjmować łapówki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBA policja afera podkarpacka przestępczość służby i bezpieczeństwo

Olsztyn: kolejne zatrzymania podejrzanych ws. "hurtowni faktur"

Funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie zatrzymali dwie osoby podejrzewane o pranie brudnych pieniędzy i wystawianie nieprawdziwych faktur. Osoby te zostały tymczasowo aresztowane. Jak informuje Prokuratura Krajowa w komunikacie, zatrzymania mają związek z tak zwaną hurtownią faktur. W tej sprawie zarzuty postawiono już łącznie 13 osobom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo prokuratura Olsztyn warmińsko-mazurskie