Polskie Radio
Section05
majówka

Powroty z przedłużonej majówki. Policja: należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach

Najbliższy weekend, a w szczególności niedziela i poniedziałek, to powroty z przedłużonego wypoczynku. Należy spodziewać się dużego natężenia ruchu na drogach - podkreślił nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP. Dodał, że nad bezpieczeństwem będą czuwać policjanci, w tym policyjne grupy SPEED.
Zobacz więcej na temat:  policja majówka POLSKA służby i bezpieczeństwo

Pracusie w przyrodzie. Czy znacie pracusiów, którzy są nimi z natury?

1 maja obchodzimy Święto Pracy. Z tej okazji w "Popołudniku" zastanawiliśmy się nad tym, jak praca wygląda w przyrodzie. Czy znacie pracusiów, którzy są nimi z natury? Jednymi z najbardziej pracowitych owadów są mrówki, które doskonale wiedzą, czym jest praca zespołowa. Mrówki robotnice prawie w ogóle nie odpoczywają. Choć są bardzo małe, potrafią budować pokaźne mrowiska.
Zobacz więcej na temat:  Popołudnik w PR Dzieciom święto pracy majówka radio dla rodziców radio dla dzieci

Aktywna majówka w Izerach. "Dolny Śląsk to kraina rowerowa"

"Biało-czerwona majówka na Polanie Jakuszyckiej" to wyjątkowa propozycja dla miłośników aktywnego wypoczynku. Na mieszkańców i turystów od 1 do 3 maja czeka mnóstwo atrakcji, a wśród nich wycieczki rowerowe. - Dolny Śląsk to kraina rowerowa - mówi Bartłomiej Kubicz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka Patryk Bedliński Polana Jakuszycka majówka rower

"Pokolenie" w plebiscycie na Polski Przebój XXI wieku. Skawiński: wielu znajduje swoją prawdę w tym utworze

W audycji specjalnej zainaugurowaliśmy plebiscyt na Polski Przebój XXI wieku. Dziennikarze muzyczni Jedynki wybrali 100 utworów, a wśród nich znalazł się kultowy przebój zespołu Kombii pt. "Pokolenie". - Jest to niesamowite, bo jest od dwóch dekad na rynku, wielu młodych ludzi śpiewa ten utwór i znajduje w nim swoją prawdę - powiedział lider Kombii Grzegorz Skawiński. Na antenie Jedynki pojawili się również znakomici muzycy: Jerzy Skrzypczyk i Krzysztof Jaryczewski. 
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik majówka polska piosenka Grzegorz Skawiński Krzysztof Jaryczewski Kombi Oddział Zamknięty Czerwone Gitary