Polskie Radio
Section05

mosty

Budowa mostu w Stalowej Woli. J. Kwieciński: to ważny obiekt

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński powiedział, że nowy most w Stalowej Woli będzie ważny nie tylko dla miasta, ale też dla okolicy. Na konferencji prasowej minister zapowiedział budowę przeprawy przez San. Obecnie projekt mostu przechodzi ocenę w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. - Jesteśmy bliscy zbudowania tego mostu - mówił minister.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Kwieciński Stalowa Wola inwestycje

Ekspert: dzisiaj się nie buduje takich mostów jak w Genui

Wiedza i doświadczenie w budowie mostów jest o wiele większa niż 50, 60 lat temu. Prawdopodobieństwo takiej tragedii, jak ta w Genui, jest niewielkie. Ale nie niemożliwe - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl prof. Arkadiusz Madaj, kierownik Zakładu Budowy Mostów Politechniki Poznańskiej, współautor monografii "Budowa i utrzymanie mostów: wymagania techniczne, badania, naprawy".
Zobacz więcej na temat:  katastrofa budowlana Włochy Europa TYLKO U NAS ŚWIAT

Świadkowie katastrofy w Genui: przez tragedią uderzył piorun

Włoska prasa cytuje osoby, które były świadkami zawalenia się wiaduktu w Genui. - Widziałem ludzi, którzy biegli w moim kierunku, byli bosi i przerażeni - powiedział dziennikowi "Corriere Della Sera" Alberto Lercari, kierowca, który cudem uniknął śmierci. Inni świadkowi mówią o potężnym piorunie, który uderzył w pylon wiaduktu tuż przed tragedią. 
Zobacz więcej na temat:  Włochy katastrofa budowlana ŚWIAT Europa