Polskie Radio
Section05
wzrost

Ubezpieczenie OC za 15 tys. zł?! To możliwe: wchodzą w życie nowe przepisy

Dziś w życie wchodzą kolejne zmiany, które zmotoryzowanych mogą bardzo zaboleć: firmy ubezpieczeniowe zyskają dostęp do informacji o punktach karnych gromadzonych przez kierowców. A to z kolei może znacząco wpłynąć na podwyżkę obowiązkowych polis ubezpieczeniowych OC – przynajmniej dla niektórych.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA społeczeństwo motoryzacja ubezpieczenie samochodu wzrost Łukasz Sobolewski Trójka samochody samochód

Rośnie produkcja przemysłowa. Dane GUS lepsze niż oczekiwania analityków

Produkcja przemysłowa w październiku w porównaniu z tym samym okresem 2020 roku wzrosła o 7,8 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. W stosunku do września tego roku była wyższa o 2,3 proc. Analitycy ankietowani przez PAP Biznes spodziewali się wzrostu produkcji w październiku rdr o 5,2 proc., a mdm spadku o 0,6 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Główny Urząd Statystyczny produkcja przemysłowa dane wzrost

"Przewaga nastrojów pozytywnych". MRPiT o wskaźniku koniunktury w przemyśle

Najbardziej pozytywne zaobserwowane zjawiska to wzrost poziomu zatrudnienia – w tempie najwyższym od 2 lat – oraz eksportu, rosnącego najszybciej od stycznia 2018 r. - wskazało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, odnosząc się do październikowego wskaźnika PMI.
Zobacz więcej na temat:  zatrudnienie praca GOSPODARKA firma Koronawirus w Polsce koronawirus eksport produkcja pandemia wzrost gospodarczy wzrost