Polskie Radio
Section05
wzrost

Protesty w Mołdawii. Czy ten kraj będzie kolejnym celem ataku Putina?

We wtorek, 28 lutego, wielotysięczne tłumy protestujących zablokowały ulice Kiszyniowa, stolicy Mołdawii. Organizatorem protestu była promoskiewska Partia Szor, kierowana przez ukrywającego się przed mołdawskim wymiarem sprawiedliwości Ilana Szora. Ten niespełna 40-letni oligarcha próbuje w ten sposób oddziaływać na sytuację w kraju kierowanym przez prezydent Maię Sandu.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Tomański Mołdawia protest demonstracje wojna na Ukrainie energia ceny wzrost

Ubezpieczenie OC za 15 tys. zł?! To możliwe: wchodzą w życie nowe przepisy

Dziś w życie wchodzą kolejne zmiany, które zmotoryzowanych mogą bardzo zaboleć: firmy ubezpieczeniowe zyskają dostęp do informacji o punktach karnych gromadzonych przez kierowców. A to z kolei może znacząco wpłynąć na podwyżkę obowiązkowych polis ubezpieczeniowych OC – przynajmniej dla niektórych.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA społeczeństwo motoryzacja ubezpieczenie samochodu wzrost Łukasz Sobolewski Trójka samochody samochód

Rośnie produkcja przemysłowa. Dane GUS lepsze niż oczekiwania analityków

Produkcja przemysłowa w październiku w porównaniu z tym samym okresem 2020 roku wzrosła o 7,8 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. W stosunku do września tego roku była wyższa o 2,3 proc. Analitycy ankietowani przez PAP Biznes spodziewali się wzrostu produkcji w październiku rdr o 5,2 proc., a mdm spadku o 0,6 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Główny Urząd Statystyczny produkcja przemysłowa dane wzrost

"Przewaga nastrojów pozytywnych". MRPiT o wskaźniku koniunktury w przemyśle

Najbardziej pozytywne zaobserwowane zjawiska to wzrost poziomu zatrudnienia – w tempie najwyższym od 2 lat – oraz eksportu, rosnącego najszybciej od stycznia 2018 r. - wskazało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, odnosząc się do październikowego wskaźnika PMI.
Zobacz więcej na temat:  zatrudnienie praca GOSPODARKA firma Koronawirus w Polsce koronawirus eksport produkcja pandemia wzrost gospodarczy wzrost