Polskie Radio
Section05

POLSKA

RPP sobie, kredyty sobie. Tak zmienią się raty w czerwcu

Inflacja spadła poniżej prognoz, a obniżka taryf gazowych, która ma wejść w życie w lipcu, jeszcze bardziej ograniczy tempo wzrostu cen. Eksperci są niemal pewni, że zobaczymy w związku z tym obniżkę stóp procentowych, choć jeszcze nie w czerwcu. Już w tym miesiącu jednak część kredytobiorców zapłaci niższe raty po majowej obniżce stóp. Inni na efekt będą musieli czekać latami.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja stopy procentowe kredyt hipoteczny pieniądze Rada Polityki Pieniężnej

Czarnek wyszedł ze studia. "Pan chce mediów z dominacją PiS"

Do ostrej wymiany zdań doszło w audycji radiowej Trójki "Bez uników" pomiędzy Renatą Grochal a Przemysławem Czarnkiem. Polityk PiS zarzucił mediom publicznym stronniczość w kampanii prezydenckiej i kłamstwa. Nie zostało to bez reakcji prowadzącej, która nawiązała do niedawnej wypowiedzi Jacka Kurskiego i przywołała dane z 2020 roku, które obrazują dysproporcję w pokazywaniu Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego na antenach Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Renata Grochal Trójka polityka Przemysław Czarnek Karol Nawrocki PiS wybory prezydenckie 2025

Poseł KO: koalicja rządząca dysponuje stabilną większością

Mariusz Witczak z Koalicji Obywatelskiej mówił w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce, że nie przewiduje ani rozpadu koalicji rządzącej, ani przedterminowych wyborów. Odniósł się w ten sposób do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który - w kontekście wygranej Karola Nawrockiego w wyborach prezydenckich - sugerował, że rząd Donalda Tuska powinien podać się do dymisji, a do czasu rozpisania przedterminowych wyborów należy powołać rząd techniczny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia polityka wybory prezydenckie 2025 Mariusz Witczak Donald Tusk koalicja obywatelska