Polskie Radio
Section05
powstanie wielkopolskie

Historyk: preferujemy raczej przegrane powstania

Powstanie Wielkopolskie, choć zwycięskie, nie ma takiego miejsca w pamięci historycznej naszego kraju, jak inne zrywy niepodległościowe. – Po 1989 roku Powstanie Warszawskie przesłoniło wszystkie inne, również styczniowe. Wygląda na to, że preferujemy raczej przegrane powstania – powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Engelgard z Muzeum Niepodległości w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  powstanie wielkopolskie historia Polski Poznań wielkopolskie

Dwie drogi Wielkopolski do niepodległości

"Słowem Niepodległa" gościła w Poznaniu, w Wielkopolskim Muzeum Niepodległości, które znajduje się w Odwachu na Starym Rynku. Gośćmi audycji byli profesor Olaf Bergmann i Anna Sochacka z Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, dr Marek Rezler - historyk, znawca historii miasta i regionu oraz Jan Gruszka z Muzeum Powstania Wielkopolskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niepodległość Poznań odzyskanie niepodległości powstanie wielkopolskie rozbiory Polski Słowem Niepodległa

Tadeusz Zysk: chciałbym podnieść Poznań z kolan

- Chciałbym podnieść Poznań z kolan. Rozumiem przez to budowę Muzeum Powstania Wielkopolskiego i przygotowanie obchodów 1000-lecia Królestwa Polskiego. Ponadto, chcę przywrócić sprawną komunikację w mieście, łącznie z szybkim metrem podziemnym – powiedział w Polskim Radiu 24 kandydat PiS na prezydenta Poznania, wydawca dr Tadeusz Zysk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe Poznań powstanie wielkopolskie Poznań 1956 POLSKA samorząd