Polskie Radio
Section05
prezenty

Wyjazdy świąteczne z certyfikatem covidowym. Test potrzebny przy podróży m.in. do Portugalii, Czech, Niemiec i Szwajcarii

Aktualnie podróże po Europie umożliwia unijny certyfikat szczepienia, zaświadczenie o przejściu infekcji lub negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Dodatkowe obostrzenia czekają jednak Polaków udających się do Portugalii, Czech, Niemiec, Szwajcarii, Grecji, Norwegii i na Maltę.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja samochody samochód galerie galeria podróże urlop wakacje POLSKA podkarpackie regiony muzeum święta Boże Narodzenie prezenty

"Oddaj rower" i podaruj dzieciom uśmiechnięte święta

Serwisy rowerowe w całej Polsce prowadzą bezpłatnie akcję "Oddaj rower". Stare i nieużywane jednoślady, zamiast zabierać miejsce w garażach i na strychach, mogą wywołać uśmiech u najbardziej potrzebujących dzieci. Wystarczy przynieść rower do jednego z wybranych serwisów, a ten wyremontuje go i przekaże potrzebującym. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo rower dzieci święta prezenty Witold Lazar Kuba Witkowski

Świąteczne prezenty. Na to trzeba uważać korzystając z zagranicznych portali zakupowych

Grudzień to czas przedświątecznych zakupów, które w czasach pandemii coraz chętniej robimy przez internet, często korzystając również z zagranicznych portali zakupowych. Krajowa Administracja Skarbowa radzi na co zwracać uwagę, by nie dać się oszukać i zamiast wymarzonego markowego produktu nie trafić na podróbkę.
Zobacz więcej na temat:  prezenty GOSPODARKA święta rynek handel zakupy zakupy w internecie

Uważaj, Mikołaj patrzy! Rozmowa o wychowywaniu w strachu

Mikołajki i Boże Narodzenie to wyczekiwane przez dzieci święta. Każdy malec liczy na spełnienie swoich próśb. Dzieci piszą listy z nadzieją, że święty Mikołaj przyniesie im to, o czym marzą. Jest jednak warunek – muszą być grzeczne. W przeciwnym razie zamiast prezentu dostaną rózgę. Co się kryje za takim komunikatem? Czy to słuszny tok rozumowania? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Dorotą Lubas.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica wychowanie czas wolny prezenty rodzicielstwo Marcin Perfuński

Mikołajki, czyli Święty Mikołaj i dziecięce dylematy. Gdzie możemy go znaleźć?

Mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w roku. Dzieci wierzą, że Święty Mikołaj odbiera od nich listy i obdarowuje je wymarzonymi prezentami. Mikołaj to jednak mnóstwo nieścisłości: kiedy tak naprawdę przychodzi, 6 czy 24 grudnia? Gdzie trafiają wysłane przez dzieci listy i jak je adresować? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka mikołaj mikołajki mikołajki 2021 społeczeństwo prezenty święta Piotr Firan Martyna Masztalerz Józef Niewiarowski

Pięć pomysłów na świąteczny prezent dla biegacza

Smartwatch, profesjonalne obuwie sportowe, a może motywująca książka? Wielkimi krokami zbliżają się mikołajki, a nieco mniejszymi – Gwiazdka. Tomasz Domżalski, trener stadionowej akcji "Biegam, bo lubię" podpowiedział, z jakich prezentów ucieszy się każdy biegacz. 
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Łoniewski Trójka aktywność fizyczna bieganie mikołajki Boże Narodzenie prezenty choinka zegarek smartwatch moda społeczeństwo