Polskie Radio
Section05
prezenty

Nietrafiony prezent świąteczny. Co można z nim zrobić?

Nieprzydatny upominek, niedopasowane perfumy, książka, którą już przeczytaliśmy - to przykłady nietrafionych prezentów, które mogą wprawić nas w zakłopotanie. O to jest łatwo zwłaszcza w okresie świątecznym. Istnieje jednak kilka sposobów rozwiązania problemu - na przykład poprzez zwrot do sklepu lub przekazanie prezentów potrzebującym.
Zobacz więcej na temat:  Trójka święta prezenty Radosław Nałęcz Monika Suszek

TYLKO U NAS "Nie, nie i jeszcze raz nie!". Taki prezent pod choinkę może przynieść cierpienie

- Nie, nie i jeszcze raz nie! Apelujemy, żeby nie dawać psów i kotów w prezencie pod choinkę. Jeżeli to ma być prezent dla dziecka, to zachęcam do wizyty w sklepie z zabawkami. Ponieważ bywa, że takie "prezenty" trafiają potem do nas albo porzucone zamarzają na mrozie. A jeżeli już zdecydowaliśmy się, by przygarnąć zwierzaka do domu, to kochajmy go i bądźmy odpowiedzialni - mówi wolontariuszka ze schroniska dla zwierząt w Milanówku Anna Szulc. Jak na co dzień wygląda opieka nad bezdomnymi stworzeniami? To sprawdził nasz reporter Paweł Kurek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zwierzęta schronisko dla zwierząt Boże Narodzenie prezenty

Para prezydencka wsparła "Szlachetną Paczkę"

Para prezydencka po raz dziewiąty wsparła Szlachetną Paczkę - projekt Stowarzyszenia "Wiosna". W tym roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda przygotowali upominki dla potrzebującej rodziny, w której samotna, chora matka wychowuje syna z niepełnosprawnością intelektualną - poinformowała KPRP.
Zobacz więcej na temat:  Szlachetna Paczka prezenty Święta Bożego Narodzenia Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda pomoc POLSKA społeczeństwo

Zwierzęta pod choinkę. Czy to dobry pomysł?

Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinnych spotkań, ale również prezentów. Zdarza się, że chcąc uszczęśliwić bliskich, kupujemy im pod choinkę kota, psa, świnkę morską albo chomika. - Zwierzę nie powinno być prezentem. Chyba że planuje to cała rodzina - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Gonera, behawiorystka ze szkoły Kamiga. Dlaczego takich decyzji nie powinniśmy podejmować pod wpływem emocji?
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska zakupy zwierzęta prezenty Katarzyna Gonera

Dziękujemy za tak liczne pytania do świętego Mikołaja

Do redakcji Polskiego Radia Dzieciom spłynęło mnóstwo pytań skierowanych do świętego Mikołaja. Jakie temperatury panują obecnie w Laponii, a konkretnie w wiosce św. Mikołaja? Z jaką maksymalną prędkością mogą się przemieszczać sanie Mikołaja? To tylko niektóre z pytań zadanych przez dzieci. Wszystkie wiadomości zostaną przekazane Mikołajowi, który odpowiadać na nie będzie podczas wyjątkowego spotkania dziś 6 grudnia o godz. 19.30 na Facebooku i na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  mikołajki Święty Mikołaj prezenty radio dla dzieci radio dla rodziców DAB+