Polskie Radio
Section05
służby ratunkowe

Premier: superbohaterowie noszą w Polsce hełmy strażackie

W najbliższych dniach ochotnicze straże pożarne otrzymają większość środków z puli 82 mln zł, przeznaczonej na realizację znowelizowanej ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Strażacy dostali też kolejne 2 mln zł z dorocznego programu "Orlen dla strażaków", którego gala odbyła się w czwartek w Tychach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki straż pożarna strażak Orlen PKN Orlen Mariusz Kamiński Ministerstwo Spraw Wewnętrznych służby ratunkowe

ANALIZA Burze w Tatrach: służby ratunkowe nie dały się zaskoczyć

Ratownicy kontynuują akcę poszukiwaczą osób, które mogły na noc pozostać w górach. Spośród możliwych zaginionych zgłoszonych rano wszyscy zostali odnalezieni. Naczelnik TOPR Jan Krzysztof wyjaśnia, że mimo wielkiego skomplikowania operacji w 4 godziny wszyscy, którzy potrzebowali pomocy byli bezpiecznie wyprowadzeni z gór.
Zobacz więcej na temat:  TOPR GOPR Tatry góry pogoda bezpieczeństwo służby ratunkowe POLSKA

Międzynarodowy Dzień Strażaka. "Celem jest pomoc"

Polacy z zapartym tchem śledzą akcję ratunkowe prowadzone przez Straż Pożarną, takie jak w Świebodzicach. Po wybuchu gazu zawaliła się tam kamienica. Były wielkie zniszczenia, ofiary śmiertelne, ale też metodyczne, skoordynowane, celowe działanie strażaków. Jak wygląda ich praca? Jakie zadania realizują i jak są do nich szkoleni? Mówił o tym w Polskim Radiu 24 Leszek Suski – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.
Zobacz więcej na temat:  straż pożarna służby ratunkowe pożar