Polskie Radio
Section05
tomasz lis

Funkcjonariuszki BOR do towarzystwa? Szokujące wyznanie Leszka Millera

"Były premier Leszek Miller w rozmowie z Tomaszem Lisem opowiadał o kulisach spotkania, jakie przed laty odbył z ówczesnym premierem Włoch Silvio Berlusconim. Polityk ujawnił, że opity wódką Berlusconi nie dowierzał, że na imprezie »nie ma dziewczyn«. Miller - jak sam to wyznał - chciał temu zaradzić i polecił, by przyszły do nich funkcjonariuszki BOR. »Rozumiem, że złoży mandat europosła« - komentuje jeden z dziennikarzy" - informuje portal tvp.info. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Leszek Miller Silvio Berlusconi Biuro Ochrony Rządu tomasz lis BOR

Żakowski zaproponował polityczny pluralizm w mediach. Wściekle zaatakowali go Lis i Giertych

Większość sejmowa niejednokrotnie deklarowała chęć przejęcia mediów publicznych. Chodzi między innymi o zapowiedzi przyjęcia przez Sejm uchwał oznaczających wycofanie aktów powołania obecnych członków Rady Mediów Narodowych i wybór nowych lub zawieszania zarządów mediów i wprowadzania tam własnych ludzi. Tymczasem, jak napisano na portalu wPolityce.pl, redaktor Jacek Żakowski zaproponował coś, co totalnym sympatykom dotychczasowej opozycji nie mieści się w głowie. Swoje niezadowolenie wyrazili już m.in. Roman Giertych oraz Tomasz Lis.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Żakowski Roman Giertych tomasz lis media media publiczne

Tak zarabiały gwiazdy TVP za czasów PO: Lis, Kraśko, Orłoś, Tadla. O tym w raporcie NIK nie przeczytacie

W nowym raporcie Najwyższa Izba Kontroli krytykuje m.in. wydatki Telewizji Polskiej i ujawnia najwyższe zarobki w spółce. Nie wspomina przy tym kontraktów zawieranych w przeszłości. Z porównania obecnych wynagrodzeń z pensjami gwiazd TVP z czasów Platformy Obywatelskiej nie wynika nic kontrowersyjnego. To wtedy Maciej Orłoś, Piotr Kraśko, Hanna Lis i Beata Tadla stali się zamożnymi ludźmi zarabiając krocie na gwiazdorskich kontraktach. Jednocześnie na szeregowych pracownikach wymuszano przejście na samozatrudnienie lub ich zwalniano. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media dziennikarstwo dziennikarze zarobki wynagrodzenia TVP telewizja publiczna TVN tomasz lis Reset społeczeństwo

"Wystarczyło nie bić pokłonów przed Miedwiedwiewem". Wiceszef MSZ odpowiada Tomaszowi Lisowi

Tomasz Lis w swojej karierze ma wiele kontrowersyjnych wypowiedzi i działań. W tym także niesławny wywiad z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem, w zgodnej opinii komentatorów przeprowadzony "na kolanach". Były szef Newsweeka broni tamtej rozmowy twierdząc, że nie wie co powinien zrobić inaczej. Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński przypomniał dziennikarzowi, że nie zadał szefowi Kremla nawet jednego trudnego pytania. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka tomasz lis Paweł Jabłoński Dmitrij Miedwiediew Rosja

ANALIZA Nie tylko Andrzej Seweryn. Skandalicznych i wulgarnych wypowiedzi polityków i sympatyków PO było znacznie więcej

Agresywne i wulgarne wypowiedzi przedstawicieli Platformy Obywatelskiej i jej sympatyków, w tym także celebrytów, nie są nowością. Ostatnio wzburzenie internautów wywołały słowa aktora Andrzeja Seweryna, który apelował, by "wszystkim tym Kaczyńskim przypi***ć". Przypominamy niektóre zachowania i wypowiedzi polityków oraz zwolenników PO.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Donald Tusk tomasz lis Andrzej Seweryn Radosław Sikorski Daniel Olbrychski

Skandaliczny wpis Tomasza Lisa. Szef MEiN: powinien stanąć przed sądem i odpowiedzieć karnie za swoje słowa

- Taki ktoś, jak Tomasz Lis, który chce wysyłać naszych polityków do komór, powinien stanąć przed sądem i odpowiedzieć za to karnie - skomentował burzę wokół spotu Prawa i Sprawiedliwości minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w "Gościu Wiadomości".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek tomasz lis Prawo i Sprawiedliwość PiS opozycja kampania wyborcza wybory parlamentarne Auschwitz historia Polski

"Jesteście hipokrytami". Tomasz Poręba odpowiada opozycji na krytykę spotu PiS

Europoseł PiS Tomasz Poręba odniósł się na Twitterze do reakcji opozycji nt. spotu PiS. "Oburzeni? Szkoda, że kiedy ikona PO Tomasz Lis wysyłał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudę do komory nie było żadnej reakcji. Dopiero jak to zobaczyliście, to do was dotarło? Jesteście hipokrytami!" - napisał polityk.
Zobacz więcej na temat:  opozycja tomasz lis twitter Prawo i Sprawiedliwość Auschwitz POLSKA polityka

Kulisy kontroli w "Newsweeku". W sprawie Tomasza Lisa przepytano 30 osób, 22 odmówiły

Zdaniem kontrolerów Państwowej Inspekcji Pracy, którzy przeprowadzili kontrolę w wydawnictwie Ringier Axel Springer Polska, w spółce prawidłowo działały procedury antymobbingowe. Raport częściowo utajniono na wniosek RASP. Jak pisze „Rzeczpospolita”, wnioski na temat atmosfery w pracy badanej pod kątem stawianych oskarżeń o mobbing, wyciągnięto na podstawie anonimowej ankiety wśród 30 pracowników tygodnika, z których... 22 odmówiło udziału w badaniu. – Wydaje mi się, że znaczna część naszej redakcji po prostu chciała zostawić za sobą całe to zamieszanie – komentuje Tomasz Sekielski, nowy redaktor naczelny "Newsweeka".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA tomasz lis media społeczeństwo mobbing