Polskie Radio
Section05
ubezpieczenie zdrowotne

Ekspert PZU: klient oczekuje spersonalizowanego produktu ubezpieczeniowego

W naszym najnowszym raporcie "Epoka nowych doświadczeń" podsumowaliśmy to czego oczekuje od nas klient, w dobie po pandemii, gdy polskie społeczeństwo szybko nabyło umiejętność korzystania z cyfrowych kanałów zakupu usług, także tych ubezpieczeniowych - powiedziała Katarzyna Plewa, dyrektor zarządzająca ds. relacji z klientem w Grupie PZU w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie turystyczne ubezpieczenie zdrowotne ubezpieczenie na życie ubezpieczenie samochodu ubezpieczenie mieszkania PZU

WSPÓŁPRACA Ubezpieczenia wzajemnie docenione. Nagroda dla TUW PZUW

Wzajemność się opłaca – przekonywał na antenie radiowej Jedynki, prezes TUW PZUW, Rafał Kiliński. Kierowane przez niego towarzystwo, zostało właśnie uznane za najlepsze w Polsce. To nagroda za dotychczasowe osiągnięcia, ale także zachęta na przyszłość, bo segment ubezpieczeń wzajemnych w Polsce wciąż jeszcze raczkuje.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PZU ubezpieczenie zdrowotne ubezpieczenie turystyczne ubezpieczenie na życie ubezpieczenie domu ubezpieczenie samochodu ubezpieczenia

WSPÓŁPRACA Przezorność się opłaca. Rekordowe wypłaty dla ubezpieczonych

-TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych wypłaci w tym roku rekordowe zwroty składki. Do ubezpieczonych wróci 1,6 mln zł. To swoista nagroda dla tych, którzy skutecznie dbają o bezpieczeństwo i starają się minimalizować ryzyka - powiedział Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w radiowej Jedynce. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie turystyczne ubezpieczenie zdrowotne ubezpieczenie na życie ubezpieczenie domu PZU

WSPÓŁPRACA Ekspert z TUW PZUW: projekt "Szpital 360 stopni" ma pomóc w lepszym zarządzaniu ryzykiem medycznym

- "Szpital 360 stopni" to projekt prewencyjny, który ma na celu wypracowanie modelu zarządzania ryzykiem medycznym w podmiotach leczniczych ubezpieczonych w TUW PZUW - powiedział dyrektor Biura Zarządzania Ryzykiem Medycznym Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych Piotr Daniluk w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PZU szpital ubezpieczenie zdrowotne

WSPÓŁPRACA "Szlachetne zdrowie…"czyli ile jest warta właściwa profilaktyka i skąd czerpać wiedzę na ten temat?

Polacy są na bakier z profilaktyką zdrowotną. Większość z nas nie wie jakie badania, kiedy i gdzie należy wykonać, a im późniejsza diagnoza, tym koszty potencjalnego leczenia będą wyższe. Tak też narodziła się idea  bezpłatnego poradnika "Vademecum Zdrowia", wydanego przez TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych -powiedziała prof. Aneta Nitsch-Osuch z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, konsultantka bezpłatnego poradnika "Vademecum Zdrowia", w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie zdrowotne PZU służba zdrowia szpital medycyna

Zwrot nadpłaty składki zdrowotnej. Przedsiębiorcy mają czas do 1 czerwca

Do ZUS wpłynęło już ponad 153 tys. wniosków o zwrot nadpłaty składki na ubezpieczenie zdrowotne na kwotę około 250 mln zł. Przedsiębiorcy mają czas na złożenie takiego wniosku do 1 czerwca. ZUS przypomina, że do 22 maja przedsiębiorcy muszą złożyć roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za 2022 rok. Rozliczenie to trzeba przekazać w dokumencie za kwiecień 2023 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ZUS zus składki składka zus ubezpieczenie zdrowotne

WSPÓŁPRACA TUW PZUW zrealizowało swój strategiczny cel, dwa lata przed terminem

Należące do Grupy PZU towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych w ubiegłym roku zebrało  1 miliard 44 miliony zł składki. To o 1/3 więcej niż w 2021 roku. Kolejne lata mogą przynieść kolejne rekordy, bo popularność ubezpieczeń wzajemnych będzie rosła.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie turystyczne ubezpieczenie zdrowotne ubezpieczenie na życie ubezpieczenie samochodu ubezpieczenie domu PZU

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne. "Zyskują nie tylko ubezpieczeni, ale też państwo i pracodawcy"

Pod koniec ubiegłego roku prywatne ubezpieczenie miało blisko 4,23 mln Polaków, tj. o 9,2 proc. więcej niż rok wcześniej. Przeznaczyliśmy na nie 1,3 mld zł - poinformowała Polska Izba Ubezpieczeń. Co 10. Polak jest objęty dodatkowym ubezpieczeniem zdrowotnym, które zapewnia głównie opiekę ambulatoryjną.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie zdrowotne medycyna choroba

Prezes PIU: Polska jest największym rynkiem ubezpieczeniowym w tej części Europy

Choć Polacy wciąż mniej się ubezpieczają niż w krajach Europy ,to jednak wzrasta liczba zawieranych polis na ochronę zdrowia i mieszkań stale rośnie - powiedział Jan Grzegorz Prądzyński prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) w programie "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenia ubezpieczenie zdrowotne ubezpieczenie samochodu ubezpieczenie na życie ubezpieczenie domu PZU pkb