Polskie Radio
Section05
zawody

Kto może zostać groomerem? Rozmowa z Groomerką Roku

Jedną z bardzo ważnych cech dobrego groomera jest umiejętność odczytywania mowy zwierząt. Dobry groomer czyli specjalista od pielęgnacji zwierząt jest w stanie od razu widząc zwierzaka stwierdzić, w jakiej jest formie. Jakie cechy powinien posiadać dobry groomer i kto jest trudniejszym klientem zwierzę czy jego właściciel? Na te pytania odpowiedzieliśmy w audycji "Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom. 
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta zwierzęta domowe zawody Popołudnik w PR Dzieciom radio dla rodziców DAB+

Balonowy Puchar Gordona Bennetta startuje w Ameryce, naziemny sztab pomaga z Krakowa

Puchar Gordona Bennetta to najstarsze i najbardziej prestiżowe zawody baloniarskie na świecie. Ich 66. edycja rozpocznie się 7 października w USA, a wśród 17 załóg znajdują się również dwie ekipy z Polski. Co ciekawe, latających za oceanem baloniarzy wspomaga naziemny sztab i ekipa meteorologiczna stacjonujący w… Krakowie!
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA USA zawody Kraków meteorologia Piotr Firan Radosław Nałęcz Trójka baloniarstwo Puchar Gordona Bennetta

W Polsce brakuje kierowców zawodowych. "Potrzeba wiele determinacji i samozaparcia"

Jak podaje Stowarzyszenie Wykluczenie Transportowe w Polsce brakuje nawet do 200 tys. kierowców zawodowych. Podobne dane można znaleźć w raporcie branżometru Inelo przygotowanego we współpracy z Instytutem Transportu Drogowego. Niedobór zawodowych kierowców widać zarówno w transporcie usług jak i ludzi. 
Zobacz więcej na temat:  kierowcy zawody samochody autobus bezpieczeństwo na drodze Polskie Radio Kierowców transport Weronika Puszkar społeczeństwo

Orlen Lang Team Race w Bytowie. Kolarskie święto dla wszystkich

– Zapowiada się wspaniały, kolarski weekend. Słuchacze Trójki wiedzą, że na punkcie rowerów jestem trochę zwariowany. Orlen Lang Team Race to wyścig kolarski dedykowany amatorom, ale ściganie się jest jak najbardziej poważne. Jedna runda, która się nazywa Maxi, to 104 km – mówi Dariusz Urbanowicz, zapowiadając wydarzenie w Bytowie. 
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Urbanowicz Michał Żołądkowski rower zawody

Konkurs OTOMOTO Najlepszy Młody Kierowca. Już dziś poznamy zwycięzcę

Już dzisiaj na Torze Poznań odbędzie się polski finał konkursu OTOMOTO Najlepszy Młody Kierowca. Dwóch reprezentantów Polski na początku października stanie do rywalizacji o międzynarodowy tytuł Najlepszego Kierowcy FIA w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie, na torze testowym pod Wiedniem. Partnerem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Kierowców. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online motoryzacja kierowcy konkurs zawody

Zakończyły się eliminacje do konkursu OTOMOTO Najlepszy Młody Kierowca

Znajomość zasad bezpiecznej jazdy, wiedza o udzielaniu pierwszej pomocy oraz umiejętności reagowania w awaryjnych sytuacjach na drodze – to cechy najlepszego młodego kierowcy, o miano którego już w najbliższą sobotę zawalczy 20 finalistów konkursu OTOMOTO Najlepszy Młody Kierowca, którego partnerem jest PSPA. W eliminacjach online wzięło udział blisko 1000 uczestników. Partnerem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Kierowców. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online motoryzacja kierowcy konkurs zawody

Warszawska Liga Żeglarska: załoga Trójki na czwartym miejscu mimo zmiennych warunków wiatrowych

Na Zalewie Zegrzyńskim, żartobliwie nazywanym też Oceanem Zegrzyńskim, sezon żeglarski w pełni: rozegrano kolejną rundę regat Warszawskiej Ligi Żeglarskiej. Impreza, skierowana do tych, którzy chcą rozwinąć żeglarskie umiejętności, odbywa się pod patronatem Trójki, nie mogło więc zabraknąć Trójkowej załogi. Ta ostatecznie uplasowała się tuż za podium.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Łoniewski STYL ŻYCIA żeglarstwo zawody Robert Grzędowski Trójka Zalew Zegrzyński Jezioro Zegrzyńskie woda

Zakończyły się Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Program 1 był na miejscu [POSŁUCHAJ]

Po raz kolejny do Jantaru (gmina Stegna) przyjechali amatorzy i doświadczeni zbieracze złota Bałtyku. W nadmorskiej miejscowości od 7 do 9 lipca odbywała się 23. edycja Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Mistrzem świata - po raz czwarty i jednocześnie po raz drugi z rzędu - został Tadeusz Baraniecki.
Zobacz więcej na temat:  Stegna bursztyn zawody Jantar Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu Mierzeja Wiślana