Polskie Radio
Section05
Barbórka

59. Rajd Barbórka. Utrudnienia w Warszawie. Zobacz listę zmian

Uwaga na utrudnienia w Warszawie. W sobotę 4 grudnia przez stolicę przejedzie 59. Rajd Barbórka - Ogólnopolskie Kryterium Asów. Finałowy odcinek tradycyjnie odbywa się na ulicy Karowej. W związku z tym - jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego - na czas imprezy wyłączone z ruchu będą ulice Furmańska i Karowa, a autobusy linii 106 pojadą objazdem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa Barbórka bezpieczeństwo na drodze kierowcy

Dwudniowy Rajd Barbórka. Kajetanowicz wyśrubuje rekord?

Zbliża się 59. edycja Rajdu Barbórki, który odbędzie się w dniach 3-4 grudnia z tradycyjnym Kryterium Karowa. W rywalizacji udział zapowiedział wicemistrz świata WRC3 Kajetan Kajetanowicz i jego pilot Maciej Szczepaniak. "Kajto" przywiezie do Warszawy auto, którym w tym sezonie triumfował trzykrotnie i sześć razy stawał na podium rajdowych MŚ - Skodę Fabię Rally2 Evo.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Rajdy samochodowe Barbórka kajetan kajetanowicz Moto sport sporty motorowe

Premier: unowocześnienie górnictwa pozwoli zachować jego model wobec żądań UE

- Unowocześnienie górnictwa jest potrzebne do obrony polskiego modelu tej branży wobec żądań Unii Europejskiej dotyczących klimatu - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystej akademii barbórkowej Polskiej Grupy Górniczej (PGG) w Katowicach. Premier apelował też o wspólne wypracowanie rozwiązań, które pozwolą utrzymać wielki przemysłowy potencjał Śląska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA górnictwo węgiel energetyka regiony Mateusz Morawiecki Barbórka