Polskie Radio
Section05
BHP

ZUS dofinansuje firmy w zakresie poprawy warunków BHP. Na złożenie wniosku zostało niewiele czasu

Do 18 maja tego roku można składać wnioski w konkursie dla płatników składek na projekty w zakresie poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy. Na ten cel ZUS przeznaczył łącznie 100 mln zł - przekazała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Wniosek wraz z dokumentacją należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ZUS BHP bezpieczeństwo pracy dofinansowanie firma praca

Posiedzenie Rady Ochrony Pracy. Szefowa PIP: liczba wypadków spadła o prawie 10 procent

Minister Marlena Maląg podczas otwarcia Rady Ochrony Pracy zwróciła uwagę na statystyki związane z bezpieczeństwem w miejscu wykonywania zawodu. Przedstawiciel ZUS-u dodała, że koszty odszkodowań w związku z wypadkami w miejscu pracy wynoszą rocznie około 5 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA BHP Elżbieta Witek Sejm Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej praca wypadek Marlena Maląg

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. śmierci pracownika Amazon. Wdowa składa zażalenie

Niejasne przyczyny śmierci pracownika Amazon nie będą dalej sprawdzane. Prokuratura prowadząca to postępowanie postanowiła umorzyć śledztwo. Z tym nie zgadza się wdowa po zmarłym. Kobieta, w rozmowie z dziennikarzami ujawniła jak wygląda praca w firmie Jeffa Bezosa, a także zapowiedziała, że złoży zażalenie na decyzję prokuratury o umorzeniu sprawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Amazon bezpieczeństwo BHP śmierć

Konkurs PIP dla pracodawców. Dziś poznamy zwycięzców

Na Zamku Królewskim w Warszawie poznamy dziś laureatów konkursu Państwowej Inspekcji Pracy pod nazwą "Pracodawca-organizator pracy bezpiecznej". Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy zapewniają zatrudnionym najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, a także wzorowo przestrzegają przepisów prawa pracy i legalności zatrudnienia - mówi Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa pracodawcy BHP bezpieczeństwo praca