X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Chile

"Chilijczycy mają pretensje do papieża Franciszka"

Papież Franciszek wyruszył w poniedziałek do Chile i Peru. W czasie 22. zagranicznej podróży, która potrwa tydzień, spotka się z rdzennymi mieszkańcami obu krajów Ameryki Południowej, z ofiarami reżimu Augusto Pinocheta w Chile i ludnością Amazonii. O pielgrzymce papieża Franciszka do Peru i Chile mówił w audycji Świat w Powiększeniu Lech Miodek, były dyplomata w krajach Ameryki Południowej i publicysta „Przeglądu”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 papież papież Franciszek Ameryka Południowa Chile Peru

Wiceprezydent USA z wizytą w Ameryce Łacińskiej

Mike Pence, wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, wyruszył w kilkudniową podróż po Ameryce Łacińskiej. W niedzielę przybył do stolicy Kolumbii - Bogoty. Jakie znaczenie ma ta latynoamerykańska wyprawa w kontekście nieustającego napięcia na linii USA-Korea Północna? Jak wpłynie na kryzys w Wenezueli? Do tych tematów odniósł się w magazynie „Świat w powiększeniu” Lech Miodek, wieloletni ambasador w krajach Ameryki Łacińskiej.
Zobacz więcej na temat:  USA Kolumbia Chile Argentyna Panama

Polacy współtworzą największy teleskop na świecie

Trwają prace nad budową Ekstremalnie Wielkiego Teleskopu Europejskiego, który będzie pozwalał na znacznie dokładniejsze obserwacje niż Teleskop Hubble’a. Swój wkład w przedsięwzięcie będą mieli polscy inżynierowie. Gośćmi audycji Czas na Naukę byli Łukasz Wilczyński z Europejskiej Fundacji Kosmicznej i Kamil Grassmann z firmy SENER Polska, która jest odpowiedzialna za stworzenie istotnych komponentów dla dwóch zwierciadeł teleskopu.
Zobacz więcej na temat:  astronomia Polskie Radio 24 Katarzyna Kobylecka kosmos Chile