Polskie Radio
Section05

Dwójka

Millenium Docs Against Gravity 2025. "Nawet znani dokumentaliści powątpiewali, czy to wypali"

- Idea, by festiwal odbywał się w tym samym czasie w siedmiu miastach, a nie tylko w jednym tworzy jego unikalność. Twórczynie i twórcy spotykają się z publicznością w każdym z tych miast, przez tamtejsze władze samorządowe przyznawane są nagrody filmowe, wokół festiwalu tworzy się cała społeczność - mówił w Dwójce Artur Liebhart, dyrektor 22. Millenium Docs Against Gravity.
Zobacz więcej na temat:  Millennium Docs Against Gravity Adam Suprynowicz FILM kino film dokumentalny KULTURA Artur Liebhart

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich - muzyczna wizytówka Warszawy

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich to jedno z najstarszych muzycznych wydarzeń w Warszawie. Organizowane od 66 lat, stały się kulturalną wizytówką naszej stolicy. Nic dziwnego, bo właśnie tam, na żywo i całkowicie za darmo, możemy usłyszeć znakomitych pianistów z całego świata, którzy tuż pod legendarnym pomnikiem Fryderyka Chopina ożywiają jego muzyczne arcydzieła.
Zobacz więcej na temat:  Łazienki Królewskie Fryderyk Chopin muzyka klasyczna KULTURA Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich Warszawa

JAZZ PO POLSKU "Dookoła Świata" - przystanek Azja

Program JAZZ PO POLSKU skupia się na szerokim spektrum możliwości artystów młodego pokolenia i prezentuje je na arenie międzynarodowej. Tegoroczna edycja poświęcona jest Azji. Polscy muzycy wystąpią na trasach koncertowych m.in. w Chinach, Korei, Indiach, Japonii, Pakistanie i Uzbekistanie, o czym w Dwójce opowiedział Krzysztof Dziuba.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Jazz Po Polsku Jazz Po Polsku Dookoła Świata Krzysztof Dziuba Tokio