Polskie Radio
Section05
Elżbieta Witek

Elżbieta Witek pojedzie na granicę polsko-ukraińską. Towarzyszyć jej będą przewodniczące parlamentów innych krajów UE

Marszałek Sejm Elżbieta Witek wraz z innymi kobietami, przewodniczącymi parlamentów państw Unii Europejskiej, uda się w środę na granicę polsko-ukraińską. W planach są także wizyty w jednym z punktów recepcyjnych i w centrum pomocy humanitarnej.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja wojna 2022 granica Elżbieta Witek serwis wschodni polityka Sejm parlament ue

"Odszedł wybitny polityk". Uroczystości pogrzebowe Ludwika Dorna

Prezydent RP Andrzej Duda pośmiertnie odznaczył Ludwika Dorna Orderem Orła Białego. W Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbyła się msza święta pogrzebowa byłego marszałka Sejmu, wicepremiera i szefa MSWiA, działacza opozycji antykomunistycznej, współtwórcy Prawa i Sprawiedliwości, który zmarł w ubiegłym tygodniu w wieku 67 lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Powązki Ludwik Dorn polityka odeszli 2021 Andrzej Duda Elżbieta Witek społeczeństwo

"Rośnie podziw dla waszego heroizmu". Marszałek Sejmu zwróciła się do parlamentarzystów i obywateli Ukrainy

- Z każdym dniem rośnie podziw dla waszego heroizmu, odwagi i prawdziwego bohaterstwa. Ta wojna musi się skończyć klęską Rosji i zwycięstwem Ukrainy - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek w przesłaniu skierowanym do parlamentarzystów i obywateli Ukrainy. Wypowiedź opublikował portal TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Elżbieta Witek Ukraina Rosja wojna 2022 bezpieczeństwo dyplomacja POLSKA polityka

"Mówimy kobietom ukraińskim - jesteśmy z wami". Marszałek Sejmu zaprotestowała przeciw wojnie

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zapewniła, że polskie kobiety są z kobietami ukraińskimi. Podczas manifestacji pod hasłem "Matki wołają: przestańcie strzelać do dzieci!" w Warszawie zaapelowała o wsparcie Ukrainy i podkreśliła, by solidarność okazały kobiety na całym świecie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Elżbieta Witek protest Ukraina Warszawa wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Witek: walczyli z rosyjskim okupantem, tak jak dziś Ukraińcy

Trwają obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rano, w dawnym więzieniu i areszcie przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie przedstawiciele rządu, parlamentu oraz Instytutu Pamięci Narodowej zapalili znicze. Upamiętniają one działaczy niepodległościowego podziemia, zamordowanych przez komunistyczne władze. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Żołnierze Wyklęci Elżbieta Witek Zbigniew Ziobro historia Polski

"Młodzież ma w sobie dużą dawkę patriotyzmu". Rusza III edycja konkursu "Polskie Serce Pękło. Katyń 1940"

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła start III edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”. Konkurs propaguje wiedzę na temat Zbrodni Katyńskiej i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodzieży. Kierowany jest do młodych w wieku 15-26 lat.
Zobacz więcej na temat:  Marszałek Sejmu Elżbieta Witek historia Polski Zbrodnia Katyńska W POLSKIM RADIU POLSKA II wojna światowa zbrodnie sowieckie