Polskie Radio
Section05
Forum Ekonomiczne w Krynicy

Piotr Apel: warto rozważyć plan podwyżek dla budżetówki

- Trudno zarzucić policji, że jest niepotrzebna i nie warto jej doceniać, to samo się tyczy nauczycieli, czy innych pracowników budżetówki - mówi Piotr Apel. Poseł Kukiz'15 dodał ponadto, że pensje pracowników tego sektora były zamrożone za czasów rządów PO-PSL. - Mijają trzy lata i nic w tym zakresie się nie zmieniło. (...) Dlatego warto zastanowić się nad planem podwyżek dla budżetówki - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Apel Kukiz'15 Forum Ekonomiczne w Krynicy POLSKA

Szef MSZ o wizycie śledczych w Smoleńsku: doceniamy ten gest

Polscy prokuratorzy przebywają obecnie w Smoleńsku, gdzie oglądają wrak samolotu TU-154 M. Wizyta ma potrwać do piątku. O jej przebiegu mówił w rozmowie PolskieRadio24.pl Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych. - Dostrzegamy działanie Rosji zgodne z naszymi oczekiwaniami - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz Rosja Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Forum Ekonomiczne w Krynicy

Rosjanie chcą zablokować przekop Mierzei Wiślanej

- Nie jest dla nas zaskoczeniem, że minister rolnictwa Federacji Rosyjskiej skierował pismo do komisarza Karmenu Velli ds. środowiska naturalnego i rybołówstwa, starając się zablokować tę inwestycję (red. - przekop Mierzei Wiślanej) pod kontem ekologicznym. Wielokrotnie zwracałem się do środowisk ekologicznych, by nie wchodzili w tę narrację, która jest wykorzystywana politycznie - powiedział Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Forum Ekonomiczne w Krynicy Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi