Polskie Radio
Section05
Instytut Adama Mickiewicza

Studio Eksperymentalne PR na wystawie w Karlsruhe

- Pokazujemy ogromny dorobek Studia, ale też cały konglomerat eksperymentalnego myślenia o dźwięku, które ukształtowało dwa pokolenia Polaków - o wystawie "Through the Soundproof Curtain. The Polish Radio Experimental Studio" w ZKM Center for Art and Media w niemieckim Karlsruhe mówił w Dwójce Łukasz Strusiński.
Zobacz więcej na temat:  Studio Eksperymentalne Polskiego Radia Instytut Adama Mickiewicza wystawa Niemcy Paweł Siwek KULTURA MUZYKA

Najlepsze polskie gry na festiwalu A MAZE

Na festiwalu gier niezależnych A MAZE, dzięki współpracy Instytutu Adama Mickiewicza i Fundacji Indie Games Polska, swoje gry zaprezentowały m.in polskie studia. Polacy byli obecni na międzynarodowej konferencji Quo Vadis. Oba te miejsca udało się odwiedzić z mikrofonem Przemkowi Pawełkowi. W najnowszej audycji 24. Poziom zapraszamy na ciąg dalszy relacji z gamesweekberlin.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gry wideo nowe technologie gry komputerowe Berlin Instytut Adama Mickiewicza

Kondycja społeczeństwa obywatelskiego w Polsce jest średnia

- W Polsce jest bardzo dużo wymiarów dysfunkcji w obszarze społeczeństwa obywatelskiego i dlatego przygotowaliśmy projekt reform. Chcemy wprowadzić różnego typu mechanizmy, które wywołują krytykę, ale wydają mi się konieczne – powiedział w audycji Gorący Temat wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polska Wielki Projekt Instytut Adama Mickiewicza Kongres Polska Wielki Projekt - poprzednie edycje