X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Katyń

Katyń - kłamstwo Stalina

3 grudnia 1941 roku podczas spotkania z generałami Władysławem Sikorskim i Władysławem Andersem, Józef Stalin zapytany o los polskich oficerów więzionych od 1939 roku w ZSRR odpowiedział, że zostali oni zwolnieni i zbiegli do Mandżurii. Dyktator dobrze wiedział, że pomordowani oficerowie leżą w lesie katyńskim. Sam wydał rozkaz ich zgładzenia.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA II wojna światowa Józef Czapski Józef Stalin Katyń Władysław Anders Władysław Sikorski

Kulisy Spraw: Pomnik Katyński w New Jersey

Zarządzenie burmistrza Stevena Fulopa o przeniesieniu monumentu zatwierdziła w połowie czerwca Rada Miejska Jersey City. W wyniku działań części amerykańskiej Polonii rada miasta Jersey City zezwoliła na przeprowadzenia referendum w sprawie jego lokalizacji. Nie zgodziła się natomiast na formalne zatwierdzenie obecnej lokalizacji monumentu. W Kulisach Spraw o kwestiach odpowiedzialności za pomnik i sporze wokół projektu jego przeniesienia mówiła Krystyna Piórkowska, amerykańska działaczka polonijna polskiego pochodzenia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 New Jersey USA Katyń

Trzeci dzień pracy polskich prokuratorów w Smoleńsku

W Smoleńsku polscy prokuratorzy kontynuują oględziny wraku samolotu Tu-154M. Trzeci dzień badane i fotografowane są fragmenty maszyny, która rozbiła się na lotnisku Siewiernyj 10 kwietnia 2010 roku. W katastrofie zginął prezydent Lech Kaczyński oraz 95 towarzyszących mu osób. Delegacja leciała do Katynia, aby oddać hołd oficerom zamordowanym przez oprawców z NKWD.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku prokuratura Katyń katastrofa smoleńska

Żywa lekcja historii od syna ofiary zbrodni katyńskiej

W sobotę młodzież z Jaworzna miała okazję poznać historię gen. Feliksa Kamińskiego, urodzonego w Jaworznie adiutanta Józefa Piłsudskiego i ofiary zbrodni katyńskiej, z ust jego syna Pawła Kamińskiego. - To niebagatelne świadectwo. To, co dla Pawła Kamińskiego jest żywym wspomnieniem wydarzeń, dla dzisiejszej młodzieży jest historią odległą - podkreśla Łukasz Curyło, organizator spotkania.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Katyń