X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Katyń

USA: Walka o pomnik katyński. Polonia nie odpuszcza

Amerykańska Polonia zawiązała Komitet Obrony Pomnika Katyńskiego w Jersey City. W jego skład weszło wiele organizacji polonijnych, które stawiają sobie za cel zachowanie obecnej lokalizacji monumentu. Burmistrz Jersey City Steven Fulop planuje usunąć monument przy Exchange Place, jako powód podaje plany przebudowy placu. O pomniku katyńskim w Jersey City mówił w audycji Północ-Południe Jack Kopczyński, Polak mieszkający w Jersey City.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Stany Zjednoczone Katyń

"Sprawa Pomnika Katyńskiego zmobilizowała Polonię"

- Początkowo ta sprawa nie odbiła się jakimś szerszym echem w amerykańskiej opinii publicznej, ale kolejne działania Polonii amerykańskiej sprawiły, że o sprawie jest coraz głośniej i coraz więcej Amerykanów dowiaduje się, co wydarzyło się w Katyniu - mówi w "Sygnałach dnia" wiceminister spraw zagranicznych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gociek Piotr Wawrzyk Katyń stosunki polsko-amerykańskie jersey Polonia w USA

"Pamięć o Katyniu nie ucierpi bez pomnika w Jersey"

Pomnik Katyński w Jersey City stał się przedmiotem kontrowersji z powodu decyzji burmistrza Fulopa o usunięciu monumentu z Exchange Place, a później o przeniesieniu go w inne miejsce. Wywołało to protesty Polonii m.in. w stanach Nowy Jork i New Jersey, a także władz w Warszawie. O sprawie pomnika katyńskiego mówił w audycji Orzeł Czy Reszka Gabriel Maciejewski, bloger, pisarz i wydawca.
Zobacz więcej na temat:  Katyń USA pomniki

"To musi być wigilia, Fulop przemówił ludzkim głosem"

Burmistrz Jersey City Steven Fulop zadeklarował chęć dialogu w sprawie pomnika katyńskiego w tym mieście. W korespondencji udostępnionej Polskiemu Radiu Steven Fulop zapewnił, że niezależnie od ostatecznych decyzji, monument będzie stał w prestiżowym miejscu. O dalszych losach pomnika katyńskiego w jersey City dyskutowali w audycji Debata Dnia Adam Buła („Polska The Times”) i Cezary Krysztopa („Tygodnik Solidarność”).
Zobacz więcej na temat:  Katyń USA pomniki

Debata Dnia. Publicyści o sprawie pomnika katyńskiego

Stanisław Karczewski zapowiedział podjęcie kroków prawnych w sprawie burmistrza Jersey City, który na Twitterze określił marszałka Senatu mianem „znanego antysemity” i „białego nacjonalisty”. Wszystko to w ramach sporu o usunięcie Pomnika Katyńskiego z centrum miasta. O sprawie mówili w Debacie Dnia Adam Borowski z Gazety Polskiej i Tomasz Żółciak z Dziennika Gazety Prawnej.
Zobacz więcej na temat:  Katyń USA jersey