X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Katyń

Fulop: nie użyłbym ponownie takich słów wobec marszałka

Burmistrz Jersey City Steven Fulop oświadczył, że nie użyłby ponownie słów jakie wypowiedział pod adresem marszałka Karczewskiego. W wywiadzie dla Polskiego Radia Fulop tłumaczył, że wynikały one z emocji. Natomiast w związku z pojawieniem się nieprawdziwych informacji o otoczeniu pomnika, władze miasta zapewniły stronę polską, że w pobliżu pomnika nie ma kanalizacji. W poniedziałek będzie specjalna konferencja.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Katyń

"To sukces wszystkich Polaków, nie tylko Polonii"

- Porozumienie zawarte przez burmistrza Jersey City Stevena Fulopa, konsula RP w Nowym Jorku Macieja Golubiewskiego i dyrektora wykonawczego Polskiej-Amerykańskiej Izby Handlowej w USA Erica Lubaczewskiego to wielki sukces wszystkich Polaków – powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek, redaktor Gazety Polskiej Codziennie. Wraz z Tomaszem Żółciakiem z Dziennika Gazety Prawnej podsumowali oni najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 jersey USA pomniki Katyń

Politycy PiS o porozumieniu ws. Pomnika Katyńskiego

- Porozumienie ws. Pomnika Katyńskiego w Jersey City to wielkie zwycięstwo dla naszej dyplomacji i dla naszego kraju - mówiła pełnomocniczka premiera ds. dialogu międzynarodowego senator Anna Maria Anders, podczas obchodów 74. rocznicy rozpoczęcia bitwy o Monte Cassino. Tę sprawę komentowali równiez m.in. Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów i marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
Zobacz więcej na temat:  USA pomniki Katyń Anna Maria Anders ŚWIAT

USA: Walka o pomnik katyński. Polonia nie odpuszcza

Amerykańska Polonia zawiązała Komitet Obrony Pomnika Katyńskiego w Jersey City. W jego skład weszło wiele organizacji polonijnych, które stawiają sobie za cel zachowanie obecnej lokalizacji monumentu. Burmistrz Jersey City Steven Fulop planuje usunąć monument przy Exchange Place, jako powód podaje plany przebudowy placu. O pomniku katyńskim w Jersey City mówił w audycji Północ-Południe Jack Kopczyński, Polak mieszkający w Jersey City.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Stany Zjednoczone Katyń