Polskie Radio
Section05
Maciej Kożuszek

NASZ WYWIAD "Oni nie mają żadnych postulatów, to jest część ideologii". Maciej Kożuszek o fali protestów w USA

- To jest spór między Ameryką, która uważa, że do wszystkiego należy dochodzić ciężką pracą, a ludźmi opowiadającymi się za rewolucją, bo Stany Zjednoczone to jakiś rasistowski patriarchat, który trzeba zniszczyć. To nie jest do końca konflikt rasowy, bo w protestach mają swój udział też lewicowi działacze i politycy, którym zależy na tym, by spór jeszcze bardziej podgrzewać - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Maciej Kożuszek, publicysta "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Zamieszki w USA Stany Zjednoczone USA Ameryka Północna służby i bezpieczeństwo Donald Trump Joe Biden Maciej Kożuszek

"Komentarz dnia": przekop Mierzei Wiślanej, Rafał Trzaskowski, Senat

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Karol Gac ("Do Rzeczy") i Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna"). Publicyści dyskutowali m.in. o przekopie Mierzei Wiślanej i innych inwestycjach w dobie koronawirusa, a także o kampanii Rafała Trzaskowskiego oraz o przyjęciu przez Senat ustawy w sprawie wyborów prezydenckich.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Maciej Kożuszek Karol Gac Mierzeja Wiślana Rafał Trzaskowski Senat wybory prezydenckie

"Mentalność płynięcia w głównym nurcie". Publicysta o niechęci PO do przekopu Mierzei Wiślanej

- Opór Platformy Obywatelskiej wobec przekopu Mierzei Wiślanej jest trudny do wyjaśnienia, choć pewną wskazówką mogą być słowa Rafała Trzaskowskiego o porcie lotniczym w Berlinie - powiedział Maciej Kożuszek, szef działu zagranicznego "Gazety Polskiej". - To, że Rosji i Niemcom nie podoba się przekop Mierzei Wiślanej, jest chyba, według polityków PO, wystarczającym powodem do tego, by sprzeciwiać się realizacji tego przedsięwzięcia - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Michał Rachoń polityka Maciej Kożuszek Mierzeja Wiślana Morze Bałtyckie Bałtyk

Maciej Kożuszek: Andrzej Duda stawia na wizję Polski wielkich projektów inwestycyjnych

- Andrzej Duda chce stawiać na wizję Polski, proponowaną przez Prawo i Sprawiedliwość, a której częścią są duże projekty infrastrukturalne jak przekop Mierzei czy Centralny Port Komunikacyjny - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej". W "Debacie Poranka" uczestniczyli również dr Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego i Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 centralny port komunikacyjny Rafał Trzaskowski Andrzej Duda Polskie Radio 24 Mirosław Skowron Maciej Kożuszek Sebastian Gajewski

"Komentarz dnia": prof Małgorzata Manowska powołana na I Prezesa SN

Bogumił Łoziński ("Gość niedzielny") i Jacek Karnowski (tygodnik "Sieci") komentowali powołanie przez prezydenta Andrzeja Dudę prof. Małgorzatę Manowską na I Prezesa Sądu Najwyższego oraz o wyborach prezydenckich, w tym pogłoskach o możliwej kolejnej zmianie kandydata Platformy Obywatelskiej i procedowaniu przez Senat ustawy o wyborach.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Karnowski Bogumił Łoziński Maciej Kożuszek Nasz komentarz

Kampania prezydencka. Kożuszek: linia podziału nadal w tym samym miejscu - jest PiS i cała reszta

- Główna linia podziału dalej przebiega w tym samym miejscu - jest PiS i cała reszta. Jeśli chodzi o wybory prezydenckie, to liderem tej "całej reszty" będzie kandydat Platformy Obywatelskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji "Debata poranka" byli także dr Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego) i Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mirosław Skowron Maciej Kożuszek Sebastian Gajewski wybory prezydenckie 2020 koalicja obywatelska Rafał Trzaskowski

"Komentarz dnia": kampania Rafała Trzaskowskiego, wybory prezydenckie

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Marcin Bąk (Telewizja Republika) i Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna"). Publicyści dyskutowali m.in. o samorządowych dokonaniach Rafała Trzaskowskiego i jego sposobie prowadzenia kampanii, a także o przewidywaniach związanych z wyborami prezydenckimi.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Maciej Kożuszek Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020

"Komentarz dnia": wybory prezydenckie, Platforma Obywatelska, Zjednoczona Prawica

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Karol Gac ("Do Rzeczy") i Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska", "Gazeta Polska Codziennie"). Publicyści dyskutowali m.in. o nowym projekcie ustawy dotyczącej wyborów prezydenckich i możliwości zmiany kandydata Platformy Obywatelskiej, a także o Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Maciej Kożuszek Karol Gac Tomasz Sakiewicz wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Platforma Obywatelska zjednoczona prawica polityka

"Komentarz dnia": wybory prezydenckie, przyszłość Jarosława Gowina

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska", "Gazeta Polska Codziennie") i Marcin Makowski ("Do Rzeczy", "Wirtualna Polska"). Publicyści dyskutowali m.in. o podejściu opozycji do wyborów prezydenckich, a także o deklaracjach Jarosława Gowina i jego politycznej przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Maciej Kożuszek Tomasz Sakiewicz wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Jarosław Gowin

"Oczekiwania społeczne i gospodarcze są większe". Publicyści o łagodzeniu obostrzeń

- Bez względu na to, czy szczyt zachorowań mamy za sobą czy przed sobą, psychologia społeczna i doświadczenie podpowiadają, że dalej utrzymać się restrykcji nie da - ocenił w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego. W "Debacie Poranka" udział wzięli także Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska") i Jerzy Mosoń ("Polish Market").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce GOSPODARKA społeczeństwo zdrowie Maciej Kożuszek Sebastian Gajewski Polskie Radio 24 Mirosław Skowron

"Komentarz dnia": ograniczenia spowodowane koronawirusem, poprawki Senatu do "tarczy"

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Eliza Olczyk ("Tygodnik Wprost") i Tomasz Truskawa ("Stowarzyszenie Wolnego Słowa"). Publicyści dyskutowali m.in. o zakazie wychodzenia osób niepełnoletnich bez opiekuna i innych ograniczeniach spowodowanych koronawirusem, a także o poprawkach Senatu do "tarczy antykryzysowej".
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Maciej Kożuszek Eliza Olczyk Koronawirus w Polsce

"Komentarz dnia": ograniczenia w przemieszczaniu się, wybory, tłok w autobusach

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Cezary Krysztopa ("Tygodnik Solidarność") i Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna"). Publicyści dyskutowali m.in. o wprowadzeniu ograniczeń w przemieszczaniu się, wyborach prezydenckich i tłoku w warszawskiej komunikacji miejskiej spowodowanym wprowadzeniem sobotniego rozkładu jazdy.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Kożuszek Nasz komentarz Cezary Krysztopa Koronawirus w Polsce

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska: fake newsy to dziś największe zagrożenie

- Na Podlasiu ludzie są przestraszeni, a niektórzy przerażeni. Ci, którzy wychodzą do pracy, żeby nieść pomoc innym, też się boją. Szanujmy ich - powiedziała Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (portal "Dzień Dobry Białystok"). Gościem audycji był także Zbigniew Górniak (TVP3 Opole).
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce Michał Rachoń koronawirus Maciej Kożuszek Białystok Opole POLSKA