Polskie Radio
Section05
Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

"Sama wyznacza postulaty, które trzeba popierać". Homoseksualny bloger o organizacji LGBT

- LGBT ideologicznie jest czymś nowym. Wśród osób homoseksualnych już wcześniej istniały pomysły np. o związkach partnerskich, ale teraz istnieje cały katalog poglądów, których oczekuje się po takich osobach. Jest nawet manifest LGBT, który wytycza to, co trzeba popierać - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Krysiak, twórca bloga "Gej przeciwko światu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA LGBT społeczeństwo homoseksualizm Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

"Miał w swoich działaniach całkowitą słuszność". Wiceszef MON o Łukaszu Szumowskim

- Działania, które podjął minister Łukasz Szumowski wraz ze swoimi współpracownikami, przyczyniły się do wypłaszczenia pandemii koronawirusa - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli również Norbert Kaczmarczyk (Solidarna Polska), Michał Szczerba (KO) oraz Andrzej Szejna (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia Wojciech Skurkiewicz polityka rząd Mateusza Morawieckiego Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg POLSKA

Minister sportu zachęca młodzież. "Przez sport można osiągnąć dużo więcej"

- Chcemy zainwestować w sport powszechny, żeby większa grupa dzieci i młodzieży interesowała się sportem. Obecnie mamy problem odpływu młodzieży decydującej się na uprawianie sportu - mówi Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu i utytułowana szpadzistka. W jaki sposób ministerstwo zamierza zainteresować młodych ludzi aktywnością fizyczną?
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Danuta Dmowska-Andrzejuk igrzyska olimpijskie zdrowie

Bitwa Warszawska. "Rosjanie do dziś nie zapomnieli nam roku 1920"

100 lat temu Polacy odnieśli największe zwycięstwo w swojej wojennej historii XX wieku, zatrzymując pochód czerwonej zarazy. Dla bolszewików był to natomiast cios, który zapamiętali na długo. - Polscy chłopi czy robotnicy okazali się odporni na propagandę bolszewicką - mówi dr hab. Mirosław Szumiło z IPN. Co przyczyniło się do naszego sukcesu podczas Bitwy Warszawskiej 1920?
Zobacz więcej na temat:  historia Polski bitwa warszawska Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

"Polska uratowała cywilizację łacińską". Jan Dziedziczak o Bitwie Warszawskiej

- Te wydarzenia przypominają nam o tym, co najważniejsze. Różnimy się w paramencie kierunkiem, w jakim powinna pójść Polska, mamy różne wizje i wartości, jestem natomiast przekonany, że w momencie próby bronilibyśmy wspólnie Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak (Prawo i Sprawiedliwość). W dyskusji udział wzięli również Andrzej Szejna (Lewica), Paweł Kowal (Platforma Obywatelska) oraz Norbert Kaczmarczyk (Solidarna Polska).
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Prawo i Sprawiedliwość Sejm Białoruś bitwa warszawska Jan Dziedziczak Paweł Kowal Sojusz Lewicy Demokratycznej Solidarna Polska 1920 POLSKA

"Pandemia nie mija, zajmujemy się najmniejszymi". Władysław Ortyl o wspieraniu małych firm na Podkarpaciu

- Średnie firmy mogły liczyć na pomoc z poziomu kraju, a my zajmujemy się tymi najmniejszymi, którzy mają kłopoty. Pandemia nie mija, kłopoty nie mijają i dlatego chcemy przedłużyć wsparcie dla tych firm - powiedział w Polskim Radiu 24 Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Koronawirus cały czas jest blisko nas. Jak nie zakazić się?

- Młody mężczyzna zapytał się mnie, czy umrze. Najgorsze jest to, że nie mogłam mu odpowiedzieć, że jestem pewna, że nie… To wcale nie jest tak, że chorują tylko osoby starsze i obciążone internistycznie. Chorują też młodzi - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Agnieszka Szarowska, specjalista chorób zakaźnych. Dlaczego nie możemy zapominać o tym, że epidemia koronawirusa cały czas trwa?
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce Waldemar Kraska Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Ministerstwo Zdrowia Główny Inspektor Sanitarny

"Podstawa wszystkich nieszczęść w Europie". Czarnek o ideologii neomarksistowskiej

- Mamy dziś do czynienia z ruchem neomarksistowskim, który jest podstawą wszystkich nieszczęść w Europie w XX w. Ideologia LGBT to także ideologia neomarksistowska - powiedział w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, poseł PiS. Gośćmi audycji byli również Lech Jaworski (Porozumienie), Artur Dziambor (Konfederacja) oraz Krzysztof Kwiatkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA LGBT Polskie Radio 24 społeczeństwo służby i bezpieczeństwo marksizm Przemysław Czarnek Krzysztof Kwiatkowski Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Prezes UOKiK: jeśli ktoś obiecuje wysoki zysk bez ryzyka, powinniśmy być bardzo czujni

- W związku z obecną sytuacją pandemii, pojawia się nasilone zagrożenie nieuczciwymi praktykami rynkowymi. Oszuści coraz częściej proponują nowe sposoby inwestowania, obiecując duży zysk. Możemy zrobić bardzo wiele sami, by zminimalizować ryzyko utraty oszczędności - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 
Zobacz więcej na temat:  UOKiK Małgorzata Raczyńska-Weinsberg oszustwa konsument POLSKA

Postęp, tradycjonalizm czy konserwatyzm? Jaką drogą podążamy?

Czym w dzisiejszych czasach jest postęp, a jaką drogą podąża polski konserwatyzm? Czy Polacy podzielili się na bezkrytycznych zwolenników Unii Europejskiej i zagorzałych przeciwników Wspólnoty? W Programie 1 Polskiego Radia dyskutowali o tym: dr Tymoteusz Zych z Ordo Iuris, prof. Andrzej Zybała ze Szkoły Głównej Handlowej i prof. Bogdan Szlachta z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Andrzej Zybała Unia Europejska konserwatyzm postęp technologiczny