Polskie Radio
Section05

NATO

"Następstwo rozmów z Wołodymyrem Zełenskim". Jakub Kumoch o rozmowie prezydentów Polski i Iranu

Szef prezydenckiego BMP Jakub Kumoch w mediach społecznościowych napisał, że "wczorajsza rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Iranu była następstwem rozmowy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim". - Z naszej strony dotyczyła niemal wyłącznie doniesień o sprzedaży przez Iran broni Rosji - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Iran Rosja Ukraina wojna 2022 Andrzej Duda Jakub Kumoch Radosław Sikorski polityka prezydent POLSKA

"Wzywamy Iran, by nie wspierał Rosji w atakowaniu Ukrainy". Stanowcza reakcja szefa NATO

Wzywamy Iran, by nie wspierał Rosji w atakowaniu Ukrainy - podkreślał sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Odniósł się do informacji o przekazywaniu przez władze w Teheranie dronów i rakiet, które Rosja wykorzystuje do ataków na ukraińskie obiekty cywilne. O szczegółach korespondentka IAR, Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Jens Stoltenberg Ukraina Rosja wojna 2022 Iran Beata Płomecka

Szef MON o ćwiczeniach NATO Steadfast Noon: zapewniają, że nasz system odstraszania jest skuteczny

- Są tam polskie myśliwce F-16 - powiedział o ćwiczeniach Steadfast Noon 22 minister obrony Mariusz Błaszczak. Szef MON podkreślił w Programie 1 Polskiego Radia, że dzięki skoncentrowaniu się na sprawach obronności Polska jest bezpieczna.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak POLSKA bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie ŚWIAT armia broń atomowa broń jądrowa broń nuklearna ćwiczenia wojskowe

Spotkanie Bukaresztańskiej Dziewiątki. Beata Płomecka: ważnym tematem było odstraszanie nuklearne

- Ćwiczenia nuklearne Sojuszu odbędą się w przyszłym tygodniu. Były zaplanowane jeszcze przed agresją Rosji, ale nie zostały odwołane, bo, jak powiedział szef NATO, byłoby to ryzykowną oznaką słabości - powiedziała w Polskim Radiu 24 Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli. 
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo dyplomacja Bruksela broń nuklearna ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Beata Płomecka

Szef MON: białoruski reżim nadal próbuje destabilizować sytuację w Polsce

- Białoruski reżim nadal próbuje destabilizować sytuacje w Polsce wykorzystując nielegalnych migrantów - mówił w Brukseli wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak. Ta sprawa była jednym z tematów narady Bukareszteńskiej Dziewiątki w kwaterze głównej NATO.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak POLSKA bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie Białoruś Ukraina polityka ŚWIAT