Polskie Radio
Section05
Robert Lidke

Świat stawia na energetykę odnawialną, Polska na węgiel

W Polsce powstaną dwie elektrownie oparte na technologii czystego węgla, zapowiedział na Forum Ekonomicznym w Krynicy minister energii Krzysztof Tchórzewski. Zdaniem dr Andrzeja Kassenberga z Instytutu na rzecz Ekorozwoju na opłacalność tego typu inwestycji trzeba patrzeć w perspektywie kilkudziesięciu lat. Wszelkie dane pokazują bowiem, że biznes węglowy nie ma przed sobą przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  energetyka górnictwo odnawialne źródła energii Robert Lidke XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy

Frankowicze vs. bank. "Umowy mogą zostać uznane za nieważne"

Umowy na kredyty we franku szwajcarskim zawarte z mBankiem mogą być uznane za nieważne, ponieważ bank w niejasny sposób ustalał oprocentowanie kredytów, mówił na antenie radiowej Jedynki Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, tłumacząc treść wydanego w czwartek przez Urząd istotnego poglądu w sprawie.
Zobacz więcej na temat:  bank banki frank szwajcarski kredyt hipoteczny kredyt walutowy mBank Robert Lidke UOKiK

Kredyty frankowe trzeba będzie natychmiast zwracać?

Umowy kredytu frankowego zawarte z mBankiem mogą zostać uznane za nieważne, co w konsekwencji będzie oznaczać obowiązek spłaty kredytu - napisano w dzisiejszym komunikacie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który wyraził tak zwany istotny pogląd w sprawie sporu z mBankiem osób posiadających kredyty we franku szwajcarskim.
Zobacz więcej na temat:  bank banki frank szwajcarski kredyt hipoteczny kredyt walutowy mBank Robert Lidke UOKiK