Polskie Radio
Section05
Słupsk

Marcin Dobski o źródłach finansowaniu partii "Wiosna"

- Skoro fundacja pod nazwą Instytut Myśli Demokratycznej pokrywa koszty zorganizowania konwencji, to należy zadać pytanie, skąd ma na to pieniądze – mówił w PR24 Marcin Dobski, dziennikarz portalu polskieradio24.pl. Gość audycji zwracał uwagę na to, że działacze związani z nowym ugrupowaniem Roberta Biedronia podają sprzeczne informacje dotyczące finansów partii. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 partia Wiosna Robert Biedroń Słupsk

Biedroń: tresowaliście Nowacką, by dołączyła do KO

- Tresowaliście przez kilka miesięcy Barbarę Nowacką, by dołączyła do Koalicji Obywatelskiej i dzisiaj Koalicja Obywatelskiej ma notowania takie same albo mniejsze niż wcześniej - ocenił w czwartek prezydent Słupska Robert Biedroń, pytany o możliwość zjednoczenia partii opozycyjnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Biedroń Barbara Nowacka koalicja obywatelska Słupsk Grzegorz Schetyna Borys Budka Dariusz Joński Jarosław Wałęsa

Kulisy spraw: Podpalenie samochodów słupskiego działacza

W kwietniu 2013 roku, na posesji Aleksandra Jacka, działacza ze stowarzyszenia “Nasz Słupsk”, zapaliły się dwa samochody. Jak się później okazało, profesjonalnie przygotowane ładunki zapalne w postaci butelek z denaturatem, po odpaleniu, doprowadziły niemal do zajęcia się ogniem jego domu. O tym, jakie były losy umarzanego w dziwnych okolicznościach śledztwa, mówił w audycji Kulisy Spraw, poszkodowany Aleksander Jacek. 
Zobacz więcej na temat:  Słupsk Kulisy Spraw