X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Strefa Schengen

Strefa Schengen zawieszona? "Nawet do czterech lat"

Brytyjski dziennik „The Times” podał, że grupa państw - w tym Niemcy i Francja - domaga się możliwości przywrócenia kontroli granicznych i zawieszenia zasad strefy Schengen na cztery lata w razie zaistnienia „wyjątkowych okoliczności”. Ponadto Niemcy, Austria i Holandia zdecydowanie sprzeciwiają się przyjęciu Bułgarii do strefy Schengen. O przyszłości Schengen mówił w Polskim Radiu 24 europeista Tomasz Grzegorz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Schengen Unia Europejska Niemcy Francja terroryzm

Koniec strefy Schengen? "Jest obawa przed migracją"

Grupa krajów chce zaostrzenia reguł w strefie Schengen i przyzwolenia na przywrócenie dłuższych kontroli granicznych. Austria, Dania, Niemcy, Francja i Norwegia przygotowały wspólny dokument, który został zaprezentowany na posiedzeniu unijnych ministrów spraw wewnętrznych w Brukseli. Pod znakiem zapytania może znowu stanąć przyszłość strefy Schengen, która miała gwarantować swobodne podróżowanie, bez konieczności okazywania paszportów czy dowodów tożsamości na granicach. Sytuację komentował w Polskim Radiu 24 dr Marcin Kędzierski z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Strefa Schengen imigranci w Europie Unia Europejska Jean Claude-Juncker

Od 11 czerwca Ukraińcy będą mogli wjechać do UE bez wizy

Ukraińskie urzędy wydają dziesiątki tysięcy biometrycznych paszportów dziennie. To dokumenty, które będą uprawniać obywateli Ukrainy do wjazdu na teren Unii Europejskiej bez wizy. Początek tzw. ruchu bezwizowego 11 czerwca. O konsekwencjach zniesienia wiz do UE dla Ukraińców mówiła w Polskim Radiu 24 Myrosława Keryk, prezes Fundacji Nasz Wybór.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Unia Europejska granica Strefa Schengen

Śmierć zamachowca. "Lepiej gdyby był zatrzymany"

Sprawca poniedziałkowego zamachu w Berlinie został zastrzelony w nocy koło Mediolanu, podczas rutynowej kontroli w pobliżu dworca kolejowego w miejscowości Sesto San Giovanni. Doniesienia mediów potwierdził włoski minister spraw wewnętrznych. W Polskim Radiu 24 zdarzenie komentowali dr Krzysztof Liedel (Collegium Civitas), dr Maciej Milczanowski (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie) i korespondent Polskiego Radia w Berlinie Wojciech Szymański.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Berlin zamach terroryzm Niemcy Włochy Unia Europejska Strefa Schengen Tunezja