Polskie Radio
Section05
Święto Wojska Polskiego

Dowódca WOT złożył życzenia żołnierzom. "To zaszczyt być jednym z Was"

Z okazji święta Wojska Polskiego dziękuję wam i życzę, aby każdy dzień był powodem do dumy ze służby w WOT - napisał na Twitterze dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dywizji Maciej Klisz, z okazji Święta Wojska Polskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie Wojska Obrony Terytorialnej WOT żołnierze armia służby i bezpieczeństwo Święto Wojska Polskiego Święto Wojska Polskiego 2023 wojsko Terytorialsi

"Bądźcie otoczeni szacunkiem i wsparciem". Szef Sztabu Generalnego zwrócił się do żołnierzy

"Niech to święto będzie okazją do uhonorowania Waszego zaangażowania i determinacji podczas działań w kraju i za granicą. Bądźcie otoczeni szacunkiem ze strony polskiego społeczeństwa oraz wsparciem i zrozumieniem najbliższych" - napisał w liście do żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego z okazji Święta Wojska Polskiego Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmund T. Andrzejczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie Święto Wojska Polskiego służby i bezpieczeństwo wojsko armia żołnierze

15 sierpnia na antenie Polskiego Radia Kierowców

Obchody Święta Wojska Polskiego, 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – przez cały wtorek, 15 sierpnia na antenach Polskiego Radia relacje i specjalne audycje poświęcone tym rocznicom. Na antenie Polskiego Radia Kierowców informacje m.in. zmianach w ruchu w związku z przejazdami kolumn wojskowych, podawane będą w każdym paśmie anteny. 
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie bitwa warszawska defilada Święto Wojska Polskiego

Dziś centralne obchody Święta Wojska Polskiego. "Podziękujmy żołnierzom za ich służbę"

Dziś w Warszawie odbędą się centralne obchody Święta Wojska Polskiego. W południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbędzie się uroczysta zmiana posterunku honorowego. W tej uroczystości wezmą udział m.in. prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Elżbieta Witek i szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Wojsko Polskie Święto Wojska Polskiego defilada żołnierze

TYLKO U NAS "Zbroimy się, służymy na granicy, rekrutujemy, szkolimy". WOT wyciąga wnioski z wojny na Ukrainie

- Czerpiemy informacje ze wschodu i wyciągamy wnioski, zmieniając również swój proces szkolenia. Wiemy, że podczas wojny na Ukrainie najwięcej dzieje się w miastach, więc nasz kierunek szkoleniowy jest bardziej sprofilowany na obronę miast - tłumaczy w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl mjr Witold Sura. rzecznik Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej mówił też, jak w ciągu ostatnich lat rozwijała się ta formacja, jakie uzbrojenie trafia do WOT i ilu jest terytorialsów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojska Obrony Terytorialnej armia Wojsko Polskie Święto Wojska Polskiego

Szef MON podczas obchodów w Ossowie: mamy świadomość zagrożeń, dlatego wzmacniamy polskie wojsko

W czasie uroczystości upamiętniających zwycięstwo Polski nad armią bolszewicką w 1920 roku, które miały miejsce w Ossowie, szef MON Mariusz Błaszczak nie tylko wspominał bohaterstwo żołnierzy z tamtego czasu, ale wskazywał na zagrożenia dla naszego kraju, które ponownie rodzą się na wschodzie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej Święto Wojska Polskiego

Abramsy, HIMARS-y i Bieliki. Co zobaczymy podczas defilady "Silna Biało-Czerwona"?

W tegoroczne Święto Wojska Polskiego na ulice Warszawy, po trzech latach przerwy, wraca wielka parada sprzętu wojskowego. Z tej okazji przyjrzeliśmy się niektórym pojazdom i samolotom, które tego dnia będzie można zobaczyć na warszawskich ulicach i na niebie nad stolicą.  
Zobacz więcej na temat:  Abrams Wojsko Polskie Warszawa HIMARS Trójka Paweł Turski Święto Wojska Polskiego Święto Wojska Polskiego 2023

Nowoczesny sprzęt, spotkania z żołnierzami. MON zaprasza na pikniki w blisko 70 miejscowościach

Na spotkania z żołnierzami, pokazy statyczne najnowocześniejszego sprzętu, atrakcje dla dzieci i poczęstunek zaprasza MON w całym kraju z okazji Święta Wojska Polskiego. Justyna Balik, rzecznik prasowa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji: "Chcemy zaprosić wszystkich, abyście z nami, żołnierzami, mogli świętować ten dla nas szczególny dzień". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MON Święto Wojska Polskiego wojsko służby i bezpieczeństwo

Szef MON zaprasza na defiladę 15 sierpnia. "Będzie można zobaczyć, jak wygląda modernizacja armii"

- Żołnierze Wojska Polskiego zasługują na to, by posiadać najnowocześniejszy sprzęt, tak żeby Polska była bezpieczna - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas briefingu prasowego po próbie generalnej defilady wojskowej w Warszawie. Szef MON zaprosił wszystkich na defiladę 15 sierpnia.
Zobacz więcej na temat:  Święto Wojska Polskiego Święto Wojska Polskiego 2023 Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak POLSKA

NASZ WYWIAD Wojskowe programy dla cywilów. Ich popularność przerosła oczekiwania

- Na tę chwilę przekraczamy pułap 176 tys. żołnierzy pod bronią. Oczywiście w różnej formule pełnienia służby wojskowej, z terytorialną włącznie - stwierdził w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl mjr Michał Tomczyk. Oficer Centrum Operacyjnego Ministra Obrony Narodowej w wywiadzie mówił też o efektywność programów "Trenuj z wojskiem" i "Trenuj jak żołnierz", znaczeniu rezerwy dla bezpieczeństwa kraju czy stosunku Polaków do armii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA armia Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej Święto Wojska Polskiego

PR24 Uroczysta defilada zwieńczy Święto Wojska Polskiego. "Największa z dotychczas zorganizowanych"

- Służymy państwu, służymy ludziom. Święto Wojska Polskiego to nie tylko nasze święto, ale każdego Polaka - podkreślił w Polskim Radiu 24 por. Jacek Piotrowski, oficer prasowy 1. warszawskiej brygady pancernej. - Każdy, kto pojawi się na Wisłostradzie, by podziwiać defiladę "Silna biało-czerwona" będzie miał nie lada gratkę - dodał, zapraszając do podziwiania uroczystej prezentacji wojskowego sprzętu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie Święto Wojska Polskiego regiony mazowieckie Warszawa defilada

Szef MON: tworzymy tymczasową infrastrukturę dla jednostek 1 Dywizji Piechoty Legionów

- Tworzymy tymczasową infrastrukturę dla jednostek 1 Dywizji Piechoty Legionów; w piątek została podpisana umowa na zakup 140 kontenerów z infrastrukturą dla jednostek w Wojewodzinie i Czartajewie, za 3 miesiące żołnierze rozpoczną tam służbę - zapowiedział szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojsko Wojsko Polskie Warszawa katastrofa smoleńska Święto Wojska Polskiego