Polskie Radio
Section05
Trzech Króli

Orszaki Trzech Króli w całej Polsce. Prezydent maszerował w Skoczowie

Każdy może przyjść i być między nami - Polakami i chrześcijanami - jeżeli szanuje naszą tradycję, wiarę, przekonania i jeżeli nie chce ich naruszać - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas Orszaku Trzech Króli w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim. W tym roku największe uliczne jasełka odbyły się pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trzech Króli Andrzej Duda chrześcijaństwo aktualności katolickie religia

Święto Trzech Króli. Orszaki na ulicach polskich miast

Tłumy warszawiaków uczestniczyły w 10. Orszaku Trzech Króli. Barwny pochód na czele ze Świętą Rodziną i trzema królami wyruszył w południe z Placu Zamkowego i przeszedł do stajenki na Placu Józefa Piłsudskiego. Orszakowi towarzyszyło hasło "Bóg jest dla wszystkich". W tym roku Orszaki Trzech Króli zorganizowano w prawie 650 miejscowościach w Polsce i 16 poza jego granicami. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trzech Króli aktualności katolickie

Kim byli mędrcy ze Wschodu?

Trzej Królowie przybyli, by oddać pokłon nowonarodzonemu Jezusowi – to fakt historyczny czy jedynie biblijne opowiadanie? Wzmianka o tym wydarzeniu znajduje się w Ewangelii św. Mateusza. Co na ten temat mówią naukowcy i sztuka? O wędrówce trzech mędrców mówili w Polskim Radiu 24 Grzegorz Górny, autor książki "Trzej królowie. Dziesięć tajemnic" i fotograf Janusz Rosikoń.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Trzech Króli Kościół katolicki Kościół Jezus Chrystus Biblia

Orszak Trzech Króli. "Świadectwo wiary i rodzinności"

Orszak Trzech Króli to przedstawienie Jasełek, wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce i zagranicą. O zaangażowaniu różnych środowisk w to przedsięwzięcie, tradycji i historii orszaków Trzech Króli mówili w Polskim Radiu 24 m.in. Przemysław Goławski z Naczelnej Redakcji Programów Katolickich i ks. Dariusz Kowalczyk z fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Trzech Króli chrześcijaństwo katolicyzm Kościół