X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Zdzisław Krasnodębski

Europoseł PiS: Lech Wałęsa jest wykorzystywany przez elity

– Jeśli chodzi o stany psychiczne, o których mówi Lech Wałęsa, to nie wiadomo kto tu bardziej potrzebuje opieki medycznej – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Gość Pawła Lisickiego w ten sposób odniósł się do wywiadu, jakiego Wałęsa udzielił niemieckiemu Deutsche Welle.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Paweł Lisicki Zdzisław Krasnodębski Lech Wałęsa polityka

Trybunał Sprawiedliwości UE zajął się wnioskiem SN

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej rozpoczął rozpoznawanie wniosku złożonego przez polski Sąd Najwyższy. Tę kwestię w Polskim Radiu 24 komentowali: prof. Zdzisław Krasnodębski (wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego), Marcin Makowski (Do Rzeczy, Wirtualna Polska), politolog Andrzej Anusz i Marcin Kędzierski (Katedra Studiów Europejskich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie).
Zobacz więcej na temat:  polityka Sąd Najwyższy sądownictwo Zdzisław Krasnodębski Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Polskie Radio 24

Zdzisław Krasnodębski: nie ma już pola do rozmów z KE

W najbliższych dniach Komisja Europejska ma podjąć decyzję ws. wszczęcia postępowania przeciwko Polsce. Chodzi o - zdaniem szefów KE - naruszenie unijnego prawa w związku z ustawą o Sądzie Najwyższym. - Nie ma już pola do rozmów z KE - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska Zdzisław Krasnodębski TYLKO U NAS ŚWIAT POLSKA

Działalność Jugendamtów na forum Parlamentu Europejskiego

– Było to dla mnie szokiem, kiedy zetknęłam się z tego rodzaju praktykami – powiedziała Eleonora Evi, włoska posłanka do Parlamentu Europejskiego. W audycji „Konfrontacje Idei” odniosła się w ten sposób do działań urzędu Jugendamt, którego pracownicy odbierali dzieci, m.in. polskim rodzinom mieszkającym w Niemczech.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zdzisław Krasnodębski Parlament Europejski Jugendamt Niemcy dzieci

Chrześcijaństwo a europejskie elity intelektualne

– Większość intelektualistów, zwłaszcza w humanistyce, to ludzie nastawieni do chrześcijaństwa chłodno, czasem wrogo – wskazywał w Konfrontacjach Idei prof. Ryszard Legutko, filozof, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Polityk w Polskim Radiu 24 mówił o nastawieniu europejskich elit do religii chrześcijańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katolicyzm chrześcijaństwo Kościół katolicki Zdzisław Krasnodębski Ryszard Legutko