X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Zdzisław Krasnodębski

Zdzisław Krasnodębski nowym wiceszefem PE

Parlament Europejski w czwartkowym głosowaniu wybrał prof. Zdzisława Krasnodębskiego (PiS) na swojego nowego wiceprzewodniczącego. Eurodeputowani z PO zagłosowali wbrew rekomendacji swojej grupy politycznej, czyli grupy chadeków. Mówił o tym w audycji Północ Południe ekspert ds. stosunków międzynarodowych dr Grzegorz Gil z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Zdzisław Krasnodębski Komisja Europejska Parlament Europejski

"Nie będę płakał, jeśli mnie nie wybiorą"

- Bardzo chętnie będę sprawował funkcję wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, ale jeżeli mnie nie wybiorą, to nie będę płakał. W polityce jestem dlatego, że chcę, a nie dlatego, że muszę - powiedział w "Sygnałach Dnia" europoseł prof. Zdzisław Krasnodębski, kandydat na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Parlament Europejski Zdzisław Krasnodębski Ryszard Czarnecki Piotr Gociek

„Wiceprzewodniczącym PE zostanie inny polityk PiS”

„Europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski jest bardzo mocno rozważany jako kandydat na stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego” - poinformował PAP szef delegacji PiS w PE Ryszard Legutko z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR). O odwołaniu Ryszarda Czarneckiego i kandydaturze Zdzisława Krasnodębskiego mówili w Polskim Radiu 24 politolog Andrzej Anusz i dr Paweł Stawarz z Instytutu Europeistyki UW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Parlament Europejski Unia Europejska Zdzisław Krasnodębski Ryszard Czarnecki

"Jak to się stało, że UE oddala się od swoich korzeni?"

- Moja książka ostrzega przed konkretnymi zjawiskami. Pokazuję w niej podobieństwa pomiędzy schyłkiem Republiki Rzymskiej a potencjalnym losem Unii Europejskiej, który może jej grozić – powiedział w audycji Konfrontacje Idei dr David Engels - belgijski historyk, profesor w Katedrze Historii Starożytnego Rzymu na Wolnym Uniwersytecie Brukselskim. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska kryzys w Unii Europejskiej Zdzisław Krasnodębski imigranci w Europie bezrobocie