Polskie Radio
Section05
Anna Politkowska

"Putin nie liczy się z ludzkim życiem". 20 lat od szturmu na teatr na Dubrowce

- Zamach na Dubrowce i sposób, w jaki był przeprowadzony szturm, pokazały, że dla Władimira Putina nie liczy się ludzkie życie, życie zakładników - mówi politolog Iwan Prieobrażenski. 20 lat temu po akcji antyterrorystów w moskiewskim teatrze zginęło co najmniej 130 osób.
Zobacz więcej na temat:  Czeczenia HISTORIA KGB Moskwa POLSKA terroryzm Rosja Władimir Putin Anna Politkowska Aleksander Litwinienko

ANALIZA Od morderstwa Politkowskiej do wojny na Ukrainie. Czego śmierć dziennikarki powinna była nauczyć Niemcy i Elona Muska?

Morderstwo Anny Politkowskiej to jedno z wielu dramatycznych ostrzeżeń o naturze Rosji putinowskiej, które Zachód zlekceważył. Wielu nie nauczyło się niczego także po wojnie w Gruzji czy aneksji Krymu. Niestety nawet wojna na Ukrainie nie sprawia, że rozumienie zagrożenia stało się powszechne, co widać choćby po polityce Niemiec, Francji, wypowiedziach Elona Muska.
Zobacz więcej na temat:  ANALIZA ŚWIAT Rosja Ukraina Anna Politkowska Czeczenia Kreml Władimir Putin

NASZ WYWIAD 15 lat od otrucia Litwinienki. Kuczyński: tego typu operacji możemy się spodziewać także w przyszłości

- Rosja, wbrew podpisanym dokumentom międzynarodowym, nie zrezygnowała z prowadzenia prac nad bronią chemiczną i biologiczną. Skrytobójstw, również z użyciem trucizn, możemy spodziewać się więcej, także w najbliższych latach - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. Wschodu z Warsaw Institute, autor książki "Jak zabijają Rosjanie". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Europa Aleksander Litwinienko rocznica Kreml Władimir Putin Moskwa Siergiej Skripal Anna Politkowska Borys Niemcow zabójstwo FSB KGB