Polskie Radio
Section05
Bydgoszcz

61. Bydgoski Festiwal Muzyczny. "Tutaj każdy meloman znajdzie coś dla siebie"

- Zawsze staramy się, aby inauguracja i zakończenie festiwalu były mocnymi uderzeniami. Chcemy jednak, aby takich mocnych akcentów nie brakowało w czasie całego Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. Możemy pozwolić sobie na wielkie nazwiska i na nieco droższe koncerty niż w sezonie artystycznym - o 61. Bydgoskim Festiwalu Muzycznym w Dwójce mówił Maciej Puto, dyrektor Filharmonii Pomorskiej.
Zobacz więcej na temat:  filharmonia Dwójka Bydgoszcz Jakub Jamrozek Kate Liu Maria Pomianowska

Vintage Photo Festival w Bydgoszczy. "Moda wraca do fotografii tradycyjnej"

W Bydgoszczy już wkrótce rozpocznie się wydarzenie, którego nie powinni przegapić wielbiciele tradycyjnej fotografii. Chodzi o 9. Vintage Photo Festival. - Fotografia tradycyjna wyznacza dzisiaj trendy ogólnie w fotografii. Cała moda przecież wróciła do fotografii tradycyjnej i robi się sesje modowe na polaroidach na przeterminowanych kliszach - mówiła w Dwójce Katarzyna Gębarowska, dyrektor Vintage Photo Festival.
Zobacz więcej na temat:  fotografia Bydgoszcz Dwójka Jakub Kukla Mikołaj Kopernik KULTURA

Festiwal Wisły we Włocławku, Toruniu i Bydgoszczy, czyli tydzień z królową polskich rzek

Wisła jest jak wiadomo królową polskich rzek. Nią to flisacy przez wieki spławiali towary z Krakowa, Sandomierza, Kazimierza i Warszawy do Gdańska. Od kilku lat Wisła ma też swój festiwal przypominający tradycje flisackie, które w grudniu zeszłego roku zostały wpisane na listę UNESCO.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA rzeka Wisła Włocławek ciechocinek Toruń Bydgoszcz historia Polski flisak Katarzyna Cygler Trójka Festiwal Wisły

Włocławianin zatrzymany podczas rozładunku 150 kg narkotyków. Zbudował w aucie specjalne skrytki

Ponad 150 kg różnego rodzaju narkotyków przejęli policjanci z Komendy Wojewódzkiej. Znaleźli je u mieszkańca Włocławka. 32-latek został zatrzymany na gorącym uczynku na jednej z włocławskich ulic podczas rozładunku narkotyków - mówi nadkomisarz Przemysław Słomski z Biura Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.
Zobacz więcej na temat:  narkotyki policja służby i bezpieczeństwo POLSKA regiony kujawsko-pomorskie Bydgoszcz

"Utwory Andrzeja Zauchy bardzo mnie ujęły". Przed nami 15. Festiwal "Serca Bicie"

Opera Nova w Bydgoszczy już po raz 15. będzie gościć wspaniałych artystów, którzy oddadzą hołd Andrzejowi Zausze. - Ta muzyka i utwory Andrzeja Zauchy bardzo mnie ujęły w sercu i psychice. Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy miał być na jeden raz, a w tym roku mija 15 lat - mówi na antenie radiowej Jedynki Krzysztof Wolsztyński, dyrektor festiwalu. 
Zobacz więcej na temat:  piosenka płyta Paweł Sztompke Andrzej Zaucha Bydgoszcz

Polacy na podium Memoriału Szewińskiej w Bydgoszczy

Niezwykłe emocje i wspaniałe rezultaty - 5. Memoriał Ireny Szewińskiej spełnił nadzieje wszystkich. Na stadionie bydgoskiego Zawiszy byliśmy świadkami wielu fantastycznych rezultatów, padły też nowe rekordy mityngu. Nie zabrakło udanych występów reprezentantów Polski - Wojciecha Nowickiego, Piotra Liska czy Filipa Ostrowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka Adrianna Sułek Piotr Lisek Skok o tyczce bieg 100 m Bieg 200 m Bieg 800m Bieg 100 m przez płotki Rzut młotem Siedmiobój Bieg 1500 m Bieg 110 m przez płotki Skok wzwyż Pchnięcie kulą Bydgoszcz Memoriał SPORT Wojciech Nowicki Paweł Fajdek Anita Włodarczyk Malwina Kopron Michał Haratyk

5. Memoriał Ireny Szewińskiej. Największe gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki w Bydgoszczy

Największe gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki wystartują 6 czerwca podczas 5. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. - Dla fanów Królowej Sportu przygotowaliśmy naprawdę świetny produkt, widowisko godne cyklu World Athletics Continental Tour Gold, którego jesteśmy częścią - powiedział dyrektor mityngu Krzysztof Wolsztyński.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka Adrianna Sułek Piotr Lisek Skok o tyczce bieg 100 m Bieg 200 m Bieg 800m Bieg 100 m przez płotki Rzut młotem Siedmiobój Bieg 1500 m Bieg 110 m przez płotki Skok wzwyż Pchnięcie kulą Bydgoszcz Memoriał SPORT

Premier o publikacji ws. incydentu pod Bydgoszczą: "Rzeczpospolita" napisała nieprawdę

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w artykule dziennika "Rzeczpospolita", dotyczącym reakcji państwa na incydent z naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej w grudniu ubiegłego roku, zawarte są kłamstwa. Dziennik napisał, że szef rządu miał być poinformowany o zdarzeniu krótko po nim, a nie, jak deklarował wcześniej, w kwietniu, po odkryciu szczątków rosyjskiej rakiety w lesie pod Bydgoszczą.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki POLSKA wojsko służby i bezpieczeństwo Bydgoszcz

PR24 Wniosek o odwołanie szefa MON. Pęk: wpisuje się w moskiewski scenariusz

- Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak jest symbolem odbudowy polskiej armii i budowy jej potęgi. Jest ona strategiczną i kluczową, niezbędną gwarancją obrony polskiej ziemi przed potencjalnie możliwą postsowiecką nawałnicą - mówił w Polskim Radiu 24 były senator PiS Bogdan Pęk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Niemcy Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej Bydgoszcz

"To po prostu działanie na rzecz Kremla". Olga Semeniuk o propozycji odwołania ministra Błaszczaka

- Zajmowanie się odwoływaniem bardzo ważnego ministra z punktu widzenia politycznego, krajowego i międzynarodowego w kontekście wojny na Ukrainie, to po prostu działanie na rzecz Kremla - mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Olga Semeniuk-Patkowska (PiS). Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Ireneusz Raś (Koalicja Polska), Michał Woś (Suwerenna Polska), Adrian Zandberg (Razem) oraz Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta RP).
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA Rosja Bydgoszcz Beata Michniewicz wojsko bezpieczeństwo wojna na Ukrainie Marcin Kierwiński koalicja obywatelska Ireneusz Raś PiS Olga Semeniuk Michał Woś Adrian Zandberg lewica Andrzej Zybertowicz

Rosyjska rakieta pod Bydgoszczą. Fogiel: pewien poziom dyskrecji jest wskazany

- Pan minister Błaszczak przekazał na samym początku to, co mógł przekazać. Wiemy, że toczą się analizy i na pewno należy wyciągnąć wnioski z tego zdarzenia - mówił w Programie 3 Polskiego Radia poseł PiS Radosław Fogiel, komentując sprawę wojskowego obiektu znalezionego pod Bydgoszczą. Dodał, że tej nie służy jej publiczna dyskusja. - Pewien poziom dyskrecji i subtelności przy tego typu sprawach jest wskazany - podkreślał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka Radosław Fogiel Beata Michniewicz służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo Bydgoszcz

Memoriał Szewińskiej coraz bliżej. Sułek z ambitnym planem

– To będzie fantastyczna gratka dla wszystkich fanów lekkiej atletyki. Serdecznie zapraszam na bydgoski stadion, bo zestaw startujących zawodników jest znakomity – mówi Adrianna Sułek, jedna z najlepszych obecnie polskich lekkoatletek. Sułek będzie jedną z polskich gwiazd Memoriału Ireny Szewińskiej, który 6 czerwca odbędzie się w Bydgoszczy. Na bydgoski stadion przyjedzie tłum czołowych lekkoatletów świata. W sumie wystartuje około dwustu zawodników i zawodniczek z kilkunastu krajów świata.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Irena Szewińska Adrianna Sułek Bydgoszcz Paweł Wojciechowski