Polskie Radio
Section05
ciekawość

Starość mi się udała. Bo wiem, że już nic nie muszę – mówi Anda Rottenberg

Jest postacią niezwykłą i wyjątkową dla polskiej kultury i sztuki, choć nie tylko. Niedawno skończyła 80 lat i wciąż jest niezwykle aktywna: pisze, redaguje, prowadzi audycje, ogląda, czyta, dyskutuje, bywa. W rozmowie z Michałem Nogasiem mówi o  tym, co sprawia, że dzisiaj wciąż jest tak aktywna, ale także o przeszłości i ciosach, które ją powaliły.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA SZTUKA Anda Rottenberg przyjaźń ciekawość aktywność rozmowa Michał Nogaś Trójka

Serbia. Odkryto obsypane czerwonym barwnikiem szczątki sprzed blisko 5 tysięcy lat

W dwóch kurhanach zlokalizowanych w autonomicznym okręgu Wojwodina w północnej części Republiki Serbii zespół archeologów odnalazł obsypane ochrą kości. Najprawdopodobniej należały one do mężczyzn, którzy prawie 5 tysięcy lat temu przybyli na te ziemie z terenu stepów południowej Rosji lub Ukrainy. 
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Serbia archeologia starożytność ciekawość ciekawostki NAUKA śmierć

"Daleko jeszcze?" - jak przetrwać podróż z dziećmi i nie zwariować?

Mamy wakacje! Niebawem w trasy wyruszą wyładowane po brzegi samochody, w których pełne energii i chęci do zabawy dzieci będą czuły się jak w więzieniu. W ciągu kilku godzin jazdy w małym, pędzącym pudle, wielokrotnie usłyszysz słynne pytanie: „Daleko jeszcze?”. Jak przetrwać podróż z dziećmi, aby nie zepsuć sobie wakacyjnego nastroju?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców dzieci dzieciństwo podróże podróże po Polsce podróże zagraniczne Podróże rodzinne czas wolny relaks wakacje urlop drogi ciekawość ciekawostki STYL ŻYCIA