Polskie Radio
Section05
cyberwojna

Stopnie alarmowe CHARLIE-CRP i BRAVO. Jest decyzja dot. przedłużenia

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie przedłużające obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CHARLIE-CRP na terytorium całego kraju oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO na terenie województwa lubelskiego i podkarpackiego. Obowiązują one do 15 kwietnia włącznie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier cyberbezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo cyberzagrożenia cyberprzestępczość cyberwojna społeczeństwo

Michał Marek: Rosja jest gotowa na wszelkie prowokacje, by uwiarygadniać swoje przekazy

Wzmacnianie tych narracji jest potrzebne, by radykalizować rosyjskie społeczeństwo, konsolidować je wokół Kremla, wokół Putina, tylko po to, żeby narastający ferment społeczny ukierunkować w stronę Ukraińców, zjednoczyć Rosjan w obliczu rzekomego ataku ze strony NATO, ze strony Ukrainy. Kreml w ten sposób próbuje zniwelować nastroje antyrządowe i antywojenne - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Marek, analityk ds. bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Rosja wojna 2022 serwis wschodni Europa cyberwojna Mariupol

Hakerzy z Anonymous zablokowali stronę rosyjskiej FSB. Zamieścili krótki komunikat

Grupa hakerów Anonymous zablokowała w sobotę dostęp do oficjalnej strony internetowej rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), o czym przekazano na Twitterze. Na stronie Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej pojawia się komunikat o błędzie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina serwis wschodni wojna na Ukrainie wojna 2022 Rosja konflikty międzynarodowe anonymous Władimir Putin cyberwojna cyberpokolenie

Trzeci dzień ataku na Ukrainę. Audycje specjalne w Trójce [ZAPIS RELACJI]

Trzeci dzień zbrojnych działań na Ukrainie. Rosyjska armia atakuje Kijów i inne duże miasta Ukrainy. W sześciu z nich rankiem ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Nacierające wojska Władimira Putina spotykają się z twardym oporem. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że Włochy  i Cypr poprą odcięcie Rosji od systemu międzybankowego SWIFT. Aktualną relację z wydarzeń można śledzić na antenach Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka wojna na Ukrainie Ukraina Michał Strzałkowski Tomasz Miara Monika Suszek Trójka Ukraina fake news cyberwojna Mateusz Morawiecki

Wojna na Ukrainie. Gdzie toczą się kluczowe walki? [POSŁUCHAJ]

– Z rosyjskiego punktu widzenia kluczowe jest zajęcia Kijowa. Narzucenie tam marionetkowego władz. To jest ważniejsze niż postęp w ofensywach na innych odcinkach frontu. Siły Ukraińskie walczą z grupami dywersyjno-rozpoznawczymi, które pojawiły się w mieście i zostały wyparte przez obrońców – zauważa dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka wojna na Ukrainie Ukraina Trójka Ukraina cyberwojna Tomasz Grzywaczewski Witold Lazar PZPN Adam Eberhardt

Andrzej Talaga: Joe Biden musiał zareagować na postępowanie Rosji

Podczas przemówienia do przedstawicieli amerykańskich służb wywiadowczych prezydent Joe Biden ocenił, że jeśli dojdzie do prawdziwej wojny z mocarstwem, będzie to z powodu poważnego cyberataku. Otwarcie oskarżył Rosję o cyberataki. - Joe Biden jest w pułapce wobec opinii publicznej - ocenia to wystąpienie analityk Andrzej Talaga.
Zobacz więcej na temat:  Rosja USA cyberatak cyberwojna Andrzej Talaga Paweł Lekki