Polskie Radio
Section05
dożywocie

Bezwzględne dożywocie dla pielęgniarki. 33-latka mordowała noworodki

Lucy Letby, brytyjska pielęgniarka, która mordowała noworodki, spędzi resztę życia w więzieniu. Usłyszała wyrok dożywocia bez możliwości ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie. - W twoich działaniach widać było głęboką złą wolę, graniczącą z sadyzmem - stwierdził sędzia James Goss. - Nie masz wyrzutów sumienia. Nie ma okoliczności łagodzących - dodał.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania pielęgniarka szpital noworodek sąd dożywocie Anglia Europa

RPO przeciwny karze bezwzględnego dożywocia. Wiceminister Warchoł: kary nie mogą rozzuchwalać

- Bezwzględne dożywocie dla najbrutalniejszych sprawców jest konieczne. Chroni przed iluzją kary - powiedział wiceszef MS Marcin Warchoł, odnosząc się do apelu RPO, aby wykreślić tzw. bezwzględne dożywocie z mającej wejść jesienią w życie reformy prawa karnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości Marcin Wiącek RPO dożywocie kodeks karny służby i bezpieczeństwo

Sprawa okrutnego zabójstwa sprzed 22 lat. Do SN wpłynęła kasacja od wyroku dożywocia

Obrońca 49-latka, skazanego na dożywocie za uwięzienie, a następnie zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem znajomego, złożył do Sądu Najwyższego wniosek o kasację. Do zbrodni doszło 22 lata w woj. podlaskim. W sądzie pierwszej instancji zapadł wyrok 25 lat więzienia, jednak później został on zmieniony przez sąd apelacyjny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy sąd dożywocie zabójstwo

Zabił żonę na oczach dwójki dzieci. 38-latek z Pomorza usłyszał surowy wyrok

Na karę dożywotniego więzienia Sąd Apelacyjny w Gdańsku skazał w piątek 38-letniego Pawła S., oskarżonego o zamordowanie siekierą w czerwcu 2020 r. w Sierakowie Słupskim (woj. pomorskie) 33-letniej żony. Wyrok jest prawomocny. Zabójstwo zostało dokonane na oczach dwójki dzieci. Sąd Apelacyjny zmienił tym samym wyrok sądu niższej instancji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony dożywocie pomorskie Gdańsk sąd