X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
drogi

NIK krytykuje ratownictwo na autostradach i ekspresówkach

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport, dotyczący działaniach ratowniczych na autostradach i drogach ekspresowych. Kontrola wykazała, że rozwiązania prawne, organizacyjne i infrastrukturalne umożliwiają sprawne prowadzenie działań ratowniczych na autostradach i drogach ekspresowych. Brakuje jednak jednego, centralnego organu koordynującego działania wszystkich jednostek. O szczegółach w Polskim Radiu 24 mówił prezes NIK, Krzysztof Kwiatkowski.
Zobacz więcej na temat:  Najwyższa Izba Kontroli drogi autostrady motoryzacja

Bezpieczeństwo na drodze podczas wakacyjnej wyprawy

- Nieuważność za kierownicą, rozproszenie, przemęczenie związane z tym, że rusza się po długim czasie w wakacyjną trasę powodują, że popełnia się wiele błędów – powiedział w Magazynie Motoryzacyjnym dziennikarz motoryzacyjny Damian Śmigielski. W programie eksperci opowiedzieli także o tym, czego nie powinniśmy zażywać siadając za kierownicą.
Zobacz więcej na temat:  drogi wakacje motoryzacja alkohol pijani kierowcy

PiS wycofuje projekt opłaty drogowej. "Zamyka ten front"

Zapadła decyzja o wycofaniu projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych - poinformował w poniedziałek PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński. O zmianie stanowiska PiSu mówili w Polskim Radiu 24 prof. Norbert Maliszewski, politolog z UKSW oraz dr Maciej Bukowski (Wydział Nauk Ekonomicznych, Uniwersytet Warszawski i WiseEuropa).
Zobacz więcej na temat:  PiS Fundusz Dróg Samorządowych Sejm Jarosław Kaczyński drogi cena benzyny ceny paliw