Polskie Radio
Section05
Faustyna Kowalska

Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Abp Jędraszewski: tylko serce na wzór dziecka może doświadczać Bożego pokoju

Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas 10. Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia powiedział, że tylko serce na wzór dziecka może doświadczać Bożego pokoju. Jubileuszowa 10. Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia miała wymiar międzynarodowy i została zorganizowana w rocznicę konsekracji bazyliki Miłosierdzia Bożego i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II w 2002 roku.
Zobacz więcej na temat:  wiara Kościół katolicki Jezus Chrystus Marek Jędraszewski POLSKA społeczeństwo aktualności katolickie

Wystawa obrazów Jezusa Miłosiernego w Warszawie. To efekt pracy współczesnych artystów

Wystawę obrazów Jezusa Miłosiernego namalowanych przez 10 współczesnych artystów będzie można zobaczyć o 19.00 na wernisażu w podziemiach katedry warszawsko-praskiej. Dzieła autorstwa Jarosława Modzelewskiego, Ignacego Czwartosa, Wincentego Czwartosa, Jacka Dłużewskiego, Wojciecha Głogowskiego, dominikanina ojca Jacka Hajnosa, Krzysztofa Klimka, Bogny Podbielskiej, Beaty Stankiewicz i Artura Wąsowskiego prezentowane były wcześniej w Krakowie.
Zobacz więcej na temat:  malarstwo Kościół katolicki wiara Jezus Chrystus Warszawa POLSKA społeczeństwo

Wilno - miejsce na mapie i w duszy. Rozmowy z okazji 700-lecia miasta

- To jest miasto, jak mówił Czesław Miłosz, prowincjonalne, stworzone specjalnie dla człowieka w proporcjach, które go nie drażnią, nie usuwają na plan dalszy - mówiła o Wilnie dziennikarka i poetka Barbara Gruszka-Zych. Bohaterem cyklu "Zapiski ze współczesności" - nietypowo - było tym razem miasto, które odegrało niezwykle ważną rolę w historii kultury litewskiej, polskiej i żydowskiej - Wilno.
Zobacz więcej na temat:  Wilno Dwójka jubileusz Dorota Gacek hospicjum Litwa

Wspólna modlitwa na ulicach miast. Koronka do Bożego Miłosierdzia pod patronem bł. Michała Sopoćki

O  godz. 15 wierni z całego świata zjednoczą się na wspólnej modlitwie pn. "Koronka na ulicach miast". Jak co roku, w rocznicę beatyfikacji błogosławionego księdza Michała Sopoćki, spowiednika świętej Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy.
Zobacz więcej na temat:  Jezus Chrystus POLSKA Kościół chrześcijaństwo społeczeństwo

"W tym roku modlimy się o zatrzymanie epidemii". Rzecznik KEP o Święcie Miłosierdzia

- W tym dniu oddajemy się Bożemu Miłosierdziu. Prosimy o miłosierdzie dla nas i całego świata. Przede wszystkim o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W tym roku modlimy się w intencji ustania epidemii, w intencji osób chorych i tych, którzy się nimi opiekują - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół katolicki Jezus Chrystus

Papież: w dobie pandemii grozi nam jeszcze wirus obojętnego egoizmu

Papież Franciszek mówił w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, że podczas pandemii światu grozi "jeszcze gorszy wirus: obojętnego egoizmu". - Nadszedł czas, by usunąć nierówności, uzdrowić niesprawiedliwość, która podważa u podstaw zdrowie całej ludzkości - dodał.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Watykan papież papież Franciszek aktualności katolickie wiara Kościół Kościół katolicki katolicyzm chrześcijaństwo Jan Paweł II

Najsłynniejsza polska mistyczka, czyli historia św. Faustyny Kowalskiej

Prosta dziewczyna, początkowo traktowana jak "siostra drugiej kategorii", oddelegowywana głównie do gotowania i sprzątania, mimo problemów ze zdrowiem. Początkowo nikt nie dawał wiary jej wizjom, a spowiednik wytykał jej pychę. Niezwykłe szczegóły z życia polskiej mistyczki w nowym odcinku audycji "Polki".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół kobieta wiara aktualności katolickie Polskie Radio 24 Maryna Miklaszewska Magdalena Merta

"W intencji ustania epidemii". Rzecznik Episkopatu zaprasza do wspólnej modlitwy

- W Święto Miłosierdzia Bożego zapraszam do szczególnej modlitwy koronką o godz. 15.00 w intencji ustania epidemii. W mediach społecznościowych możemy publikować nasze prośby i podziękowania z hasztagiem #Miłosierdzie - powiedział rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół Kościół katolicki Episkopat Polski wiara chrześcijaństwo aktualności katolickie święta