Polskie Radio
Section05
forum

Polskie „Mini-Davos” już po raz trzeci w Bernie

Razem na szczyt – to motto III Polskiego Forum Gospodarczo-Technologicznego w Szwajcarii, na które w dniach 18-19 września zaprasza do berneńskiego Centrum Kongresowego „Kursaal” Ambasada RP w Bernie. Odbywające się od 2021 roku wydarzenie w ciągu zaledwie dwóch lat wyrosło na najważniejszą platformę wspierającą rozwój polsko-szwajcarskiej współpracy.
Zobacz więcej na temat:  Szwajcaria Ministerstwo Spraw Zagranicznych forum ekonomia Berno

"Nowe wartości Starego Kontynentu - Europa u progu zmian". Ruszyło Forum Ekonomiczne w Karpaczu

XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu, które rozpoczęło się we wtorek pod hasłem "Nowe wartości Starego Kontynentu - Europa u progu zmian", ma w programie kilkaset wydarzeń z udziałem polityków, przedstawicieli biznesu, naukowców oraz samorządowców. Zaplanowano prawie 500 wydarzeń w takich działach jak m.in. Cyfryzacja, Człowiek i kultura, Europa w świecie, Nowa gospodarka, Nowe technologie, Odbudowa Ukrainy, Państwo i reformy, Polityka międzynarodowa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA forum ekonomia

"Tradycyjna bankowość będzie traciła udziały w rynku". Dyskusje finansistów podczas Forum w Krynicy

- Tradycyjną bankowość trzeba wymyślić na nowo albo będzie ona stopniowo traciła udziały w rynku - uważa Witold Wiliński, prezes zarządu GPW Tech. Zagrożeniem dla istnienia tego sektora są według niego wielkie firmy technologiczne: Google, Facebook czy Amazon, które rozwijają swoje usługi finansowe.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA forum Krynica bankowość finanse usługi bankowe usługi finansowe

Światowe Forum Miejskie. Kwieciński: to pierwsze tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej

- Zamarzyło nam się, żeby największa impreza rozwojowa - bo taką jest Forum Miejskie - odbyła się w Polsce. Nigdy wcześniej takie wydarzenie nie było organizowane w krajach Europy Środkowo-Wschodniej - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao, inicjator zorganizowania Światowego Forum Miejskiego w Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA forum Katowice miasto Jerzy Kwieciński

Światowe Forum Miejskie w Katowicach. Minister Puda mówi o rekordowej liczbie uczestników

- Mamy ponad 22,5 tys. uczestników, którzy zgłosili się do udziału w 11. edycji Światowego Forum Miejskiego w Katowicach - powiedział minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda. Program czterodniowych obrad obejmuje m.in. sześć sesji dialogowych i nadzwyczajny dialog na temat reagowania na kryzysy miejskie, pięć zgromadzeń, 15 okrągłych stołów, 13 sesji specjalnych, a także szkolenia i spotkania networkingowe.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ONZ forum Katowice samorząd Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Forum Wizja Rozwoju. Ekspert: Polska od lat przygotowywała się na energetyczny szantaż Rosji

- Po ataku Rosji na Ukrainę maski opadły i stało się jasne, że Moskwa od dawna, z premedytacją, uzależniała od swoich surowców największe europejskie gospodarki - przyznali uczestnicy kongresu Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. - Wcześniej ostrzegaliśmy przed rosyjskim imperializmem, dziś apelujemy o sprawiedliwą i racjonalną transformację - zaznaczyli eksperci.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA forum energetyka OZE bezpieczeństwo energetyczne Ministerstwo Klimatu i Środowiska