Polskie Radio
Section05
Jacek Sasin

Jacek Sasin dla Polskiego Radia: energia jądrowa jest bezpieczna, przyjazna środowisku i tania

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin mówił w Programie 1 Polskiego Radia, że energia jądrowa jest bezpieczna, przyjazna środowisku i tania. W Seulu podpisano listy intencyjne w sprawie budowy elektrowni atomowej w oparciu o koreańską technologię reaktorów APR 1400. Minister Sasin podkreślił, że energia jądrowa jest też dużo tańsza niż energia wytwarzana z węgla czy gazu oraz pewniejsza niż odnawialne źródła energii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo elektrownia atomowa atom bezpieczeństwo energetyczne Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jacek Sasin Korea Południowa energetyka

Kolejną elektrownię atomową w Polsce wybudują Koreańczycy? Wicepremier Sasin: mamy wspólne cele

Koncern z Korei Południowej prawdopodobnie zbuduje kolejną elektrownię atomową w Pątnowie. W Seulu podpisano listy intencyjne w sprawie przyszłej inwestycji. Jak mówił wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, Polska i Korea Południowa mają wspólne cele w zakresie rozwoju energetyki jądrowej. Wicepremier podkreślił, że nie da się zachować niepodległości bez bezpieczeństwa militarnego i energetycznego. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Korea Południowa Jacek Sasin elektrownia atomowa atom energetyka bezpieczeństwo energetyczne GOSPODARKA

Korea Południowa w grze o polski atom. W poniedziałek kolejne rozmowy z udziałem Jacka Sasina

W Seulu trwa wizyta polskiej delegacji, w której udział biorą wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, prezes Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski oraz prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastian Chwałek. Na poniedziałek zaplanowano kolejne rozmowy dotyczące energetyki jądrowej w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Seul Korea Południowa elektrownia atomowa energetyka bezpieczeństwo energetyczne Jacek Sasin

Polska ofensywa energetyczna. W Seulu odbędą się rozmowy o kolejnym projekcie jądrowym w Polsce

"Mamy to! Pierwszą elektrownię jądrową w Polsce zbuduje amerykański Westinghouse Nuclear" - napisał na Twitterze wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, nawiązując do wcześniejszego ogłoszenia przez premiera Mateusza Morawieckiego partnera dla polskiego programu jądrowego.
Zobacz więcej na temat:  elektrownia atomowa Jacek Sasin Seul energia bezpieczeństwo POLSKA polityka

Kto będzie partnerem Polski w budowie elektrowni jądrowej? Jacek Sasin wyjaśnia

Jacek Sasin odpowiedział na powtarzające się pytanie o zagranicznego partnera dostarczającego technologię budowy elektrowni jądrowej w Polsce. - Wiele wskazuje, że partnerem strategicznym dla rządowej elektrowni jądrowej będzie Westinghouse - podkreślił wicepremier, minister aktywów państwowych. Westinghouse to firma amerykańska. Dodał, że rząd szuka także możliwości współpracy z partnerami z Korei Południowej - prawdopodobnie dojdzie do sfinalizowania biznesowego projektu, równoległego do rządowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA elektrownia atomowa Jacek Sasin USA energetyka energia atomowa

TYLKO U NAS PiS wycofuje projekt dot. spółek. Wicepremier Sasin: nie ma atmosfery do dyskusji na ten temat

Prawo i Sprawiedliwość wycofało projekt ustawy dotyczący m.in. utworzenia Rady do spraw Bezpieczeństwa Strategicznego. Rzecznik PiS Radosław Fogiel powiedział, że po dogłębnej analizie okazało się, że proponowane przepisy budzą wątpliwości natury konstytucyjnej. - Rozumiem, że analiza i przede wszystkim ta dyskusja publiczna, która od wczoraj w tej sprawie się toczyła skłoniła kierownictwo klubu do tego, żeby ten projekt wycofać - dodał wicepremier Jacek Sasin. 
Zobacz więcej na temat:  Jacek Sasin PiS opozycja Sejm Radosław Fogiel

Rada ds. bezpieczeństwa strategicznego. Wicepremier Sasin wyjaśnia powody wycofania projektu

- Analiza i publiczna dyskusja, która toczyła się od wtorku na temat projektu Prawa i Sprawiedliwości dotyczącego m.in. zarządów spółek Skarbu Państwa, skłoniła PiS do wycofania projektu - powiedział dziennikarzom wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych bezpieczeństwo energetyczne legislacja energetyka farmacja paliwa

Kto będzie partnerem przy budowie elektrowni jądrowej? Sasin: jesteśmy coraz bliżej decyzji

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że "jest bardzo duża szansa, aby to Amerykanie wybudowali elektrownię atomową w Polsce". - Musimy szybko podejmować decyzje w sprawie budowania naszego bezpieczeństwa energetycznego w oparciu o zupełnie nowe źródła energii - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  elektrownia atomowa USA polityka ŚWIAT Waszyngton Ameryka Jacek Sasin Anna Moskwa

Sprzedaż węgla. Minister aktywów państwowych: bardzo wielu samorządowców chce uczestniczyć w programie

Sejm uchwalił ustawę o maksymalnych cenach węgla dla samorządów. Projekt ma ułatwić dystrybucję tego paliwa oraz umożliwić odbiorcom indywidualnym jego zakup po niższych cenach. Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin pytany o to, na jakim etapie są przygotowania do sprzedaży węgla przez samorządy powiedział, że wszystko przebiega zgodnie z założeniami. - Mam informację o bardzo wielu samorządowcach, którzy chcą uczestniczyć w tym programie - dodał Sasin.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Jacek Sasin węgiel energetyka bezpieczeństwo energetyczne

Budowa elektrowni atomowej w Polsce. Jacek Sasin podał szczegóły dot. wykonawcy

Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych oraz szefowa resortu klimatu i środowiska Anna Moskwa w najbliższy weekend lecą do USA. Będą rozmawiać w sprawie budowy elektrowni atomowej w naszym kraju. Wicepremier Sasin powiedział, że nie obawia się zastrzeżeń Komisji Europejskiej co do procedury wyboru wykonawcy. Zaznaczył, że do postępowania w sprawie wyboru wykonawcy będą dopuszczone wszystkie podmioty, które chciałyby w nim uczestniczyć.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka elektrownia atomowa Jacek Sasin

"Nie będzie przerw w dostawie gazu". Tauron wyjaśnia decyzję spółki po interwencji Jacka Sasina

Tauron zapewnia, że nie będzie przerw w dostawie gazu do klientów indywidualnych, którym wypowiada umowy na sprzedaż surowca. Prezes zarządu Tauron Sprzedaż Rafał Soja powiedział, że odbiorcy mają zagwarantowaną ciągłość dostaw gazu. Wcześniej sprzeciw wobec działań firmy wyraził wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA gaz Tauron Polska Energia energia Jacek Sasin polityka

Tauron wycofuje się z umów na gaz. Sasin reaguje: nie ma zgody na takie działania

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin oczekuje od Tauronu wycofania się z decyzji dotyczącej wypowiadania umów na gaz. "Nie ma mojej zgody na takie działania. Zmiana operatora powinna odbywać się w sposób nieodczuwalny i bezpieczny dla klienta" - napisał minister na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tauron Polska Energia Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych gaz polityka GOSPODARKA