Polskie Radio
Section05
Jacek Sasin

"Na stole leżą dwie propozycje: nasza i Tuska". Sasin: plan opozycji oznacza nędzę Polaków

- W istocie na stole leżą dwie propozycje: nasza i Tuska. Skuteczność rządów po 2015 r. i to, co było przedtem, plus rozpętanie wojny kulturowej i groźby, że wsadzą wszystkich do więzienia oraz – jak mówił pan Siemoniak – że wyślą silnych ludzi i wyrzucą tych, co nie od nich. Ludzie rozumieją, jak wielkim ryzykiem byłby taki wybór - oświadczył wicepremier Jacek Sasin w rozmowie z tygodnikiem "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce Jacek Sasin Donald Tusk

GPW kupiła większościowe udziały w armeńskiej giełdzie. Jacek Sasin: wzmacniamy potencjał polskich firm

- Nie wyprzedajemy polskich firm, wzmacniamy ich potencjał - napisał na Facebooku wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. To w związku z  zamknięciem transakcji zakupu przez GPW 65,03 proc. akcji Armenia Securities Exchange. Poinformowała o tym Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Całkowita cena akcji nabywanych przez GPW wynosi ok. 9,6 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka giełda papierów wartościowych Jacek Sasin Armenia Giełda

Sprzedaż udziałów Rafinerii Gdańskiej. Sasin: Tusk oszukuje Polaków, podając nieprawdziwe dane

Donald Tusk stwierdził we wtorek, że sprzedaż Rafinerii Gdańskiej to "największa afera XXI wieku". Do słów lidera Platformy szybko odnieśli się politycy Zjednoczonej Prawicy. Wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka podkreślił, że Saudi Aramco kupiło od Lotosu 30 proc. udziałów, a nie całą rafinerię, a ta współpraca pozwala efektywniej dywersyfikować dostawy paliw do Polski. Wicepremier Jacek Sasin przypomniał z kolei, że rząd PO-PSL chciał sprzedać cały Lotos Rosjanom.
Zobacz więcej na temat:  Rafineria Gdańska Ministerstwo Aktywów Państwowych Jacek Sasin lotos Orlen energetyka POLSKA

Reforma energetyki w Polsce. Wicepremier Sasin: najważniejsze, aby zmiany miały akceptację społeczną

- Tak jak w przypadku transformacji górnictwa udało się osiągnąć porozumienie ze stroną społeczną - powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, odnosząc się do parafowanego porozumienia ws. reformy energetyki. Zapewnił, że umowa w tej sprawie zostanie podpisana w przyszłym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych bezpieczeństwo energetyczne energetyka energia elektryczna energia atomowa energia odnawialna OZE POLSKA społeczeństwo

Wicepremier Błaszczak: wzmacniając Wojsko Polskie wypełniamy testament Lecha Kaczyńskiego

Gośćmi Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg w Programie 1 Polskiego Radia byli politycy, którzy współpracowali z Lechem Kaczyńskim: Elżbieta Jakubiak, wicepremier Mariusz Błaszczak i wicepremier Jacek Sasin. Wszyscy zgodnie podkreślają, że śp. prezydent miał ogromny wpływ na sytuację bezpieczeństwa w naszej części Europy i jako jeden z pierwszych bardzo trafnie definiował zagrożenia płynące ze Wschodu. Wskazują jednak, że nie pozostawał wobec nich bierny, tylko podejmował działania mające uchronić Polskę i sąsiednie państwa przed rosyjskim imperializmem. Przyznają również, że Lech Kaczyński wywarł duży wpływ na ich życie.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński elżbieta jakubiak Mariusz Błaszczak Jacek Sasin Małgorzata Raczyńska-Weinsberg POLSKA

Wicepremier Sasin: Saudi Aramco nie sprzeda udziałów Rafinerii Gdańskiej Rosjanom

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że koncern Saudi Aramco nie sprzeda udziałów w Rafinerii Gdańskiej podmiotom z Rosji. Zdaniem wicepremiera, przed taką transakcją chronią klauzule zawarte w umowach dotyczących fuzji Orlenu z Lotosem, w której uczestniczył saudyjski koncern naftowy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo energetyczne Jacek Sasin PKN Orlen lotos PGNiG ropa naftowa pieniądze POLSKA polityka prawo

Ceny paliw od nowego roku. Szef MAP będzie rozmawiać ze spółkami o redukcji zysków

- Jest solidarność z Polakami, bo okres jest ciężki, jest bezprecedensowy kryzys energetyczny i wszyscy go odczuwamy. Również spółki Skarbu Państwa ograniczają swoje apetyty - mówił w Programie 3 Polskiego Radia minister aktywów państwowych Jacek Sasin dopytywany o sposób na ceny paliw od nowego roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energia społeczeństwo Jacek Sasin energetyka vat prąd infografika