Polskie Radio
Section05
media

25-lecie Polskiego Radia Lwów

Podtrzymywanie polskiej kultury i kultywowanie przedwojennych tradycji - to główne cele działania Polskiego Radia Lwów. We Lwowie trwają uroczystości 25-lecia polskiej rozgłośni, która nawiązuje do przedwojennych tradycji Polskiego Radia Lwów. Działało ono od 1930 roku, do 23 września 1939 roku, kiedy w wyniku agresji Związku Radzieckiego na Polskę i zajęcia Lwowa przez Armię Czerwoną zostało zlikwidowane. W PR24 obchody relacjonował Witold Banach (IAR). 
Zobacz więcej na temat:  Lwów Ukraina media

"Czwarta władza powinna należeć do Polaków"

Gotowych jest kilka wariantów rozwiązań nowej ustawy o dekoncentracji kapitału w mediach. Wybór wariantu zależy teraz od decyzji politycznej rządu. Politycy wyrażają przekonanie, że nowe prawo nie będzie naruszać unijnych przepisów dotyczących swobodnego przepływu kapitału. - Czwarta władza powinna należeć do Polaków – powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury Paweł Lewandowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ustawa medialna media repolonizacja dziennikarstwo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Sierpień 1980. Wspomnienia Krzysztofa Wyszkowskiego

Strajk w Stoczni Gdańskiej i powstanie Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego były decydującymi momentami walki z komunistyczną władzą latem 1980 roku. – Strajk był największym wyzwaniem. To było przejście z życia podziemnego do jawnego. Wydawane przez nas pismo „Solidarność” było rozchwytywane – powiedział o działalności kolportażowej podczas strajku w audycji Pamiętaj, to „Solidarność” działacz opozycji i wydawca Krzysztof Wyszkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 historia Polski Krzysztof Wyszkowski strajki strajki sierpniowe Solidarność media