X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
pieniądze

CZAS REPORTERÓW "Marzenie Marty"

Studio Reportażu i Dokumentu w listopadzie ubiegłego roku wsparło prowadzoną przez lekarzy i artystów akcję pomocy dzieciom ze sparaliżowanym układem oddechowym "Oddech dla.. " Dzięki reportażom Hanny Bogoryja Zakrzewskiej emitowanym w Pr.I i III, , koncertom z udziałem artystów scen polskich i reakcji naszych słuchaczy 9 letni Damian mógł wrócić do domu. Damian należy do dzieci , które nie mogą same oddychać i bez urządzenia zwanego respiratorem skazane są na życie w szpitalu. Na te respiratory lub stymulatory Ministerstwo Zdrowia nie miało dotąd pieniędzy Rodzice i organizacje pozarządowe w swoich wysiłkach były bezradne. Dzięki połączeniu sił lekarzy artystów i reportażystów radia publicznego , łącznie z ośrodkami regionalnymi , nie tylko uzbierano pieniądze dla Damiana, ale też tworzony jest właśnie pierwszy w Polsce bank respiratorów. Następne dziecko, 7 letnią Martę w Wałbrzychu odnalazł reporter z Radia Wrocław Przemysław Żyła. . Marta od 3 lat leży w szpitalu , a lekarze opiekujący się dzieckiem , nie znali nowej metody…
Zobacz więcej na temat:  dzieci pieniądze rodzice POLSKA Ministerstwo Zdrowia

"Odłączeni"

Mieszkają w ogromnej oborze zwanej lotniskiem, tylko matki z dziećmi śpią w maleńkich pokoikach byłego biura. Radzą sobie jak mogą - ktoś przywiezie makaron z hurtowni, ktoś inny ubraniami napali w piecu, a jeszcze inny posprząta, ugotuje, poda lekarstwa chorym. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie ... zima. Kiedy zaczęły się pierwsze mrozy, zakłady postanowiły upomnieć się o zaległe rachunki. Najpierw telekomunikacja. Nie było pieniędzy - odłączono telefon. Potem zakład energetyczny odłączył prąd , a jak nie ma prądu, nie ma światła, ogrzewania, nie ma wody. Ośrodek mieści się z dala od miasta, do najbliższej budki telefonicznej jest kilkanaście kilometrów. + 1' reklamy na akcje "Oddech dla Damiana..."
Zobacz więcej na temat:  dzieci makaron mieszkanie pieniądze telekomunikacja

"Nieprosty szczebelek"

Bohaterami tego reportażu są współcześni Rosjanie, artyści, piosenkarze, muzycy, a także zwyczajni ludzie, którzy porzucili swoje dotychczasowe życie, czasem atrakcyjną pracę, luksusowe domy by żyć w sekcie założonej przez Wissariona , byłego milicjanta w Nowym Jeruzalem, inaczej "Zonie" Obejmuje ona 5 syberyjskich wiosek, oddalonych 150 km od drogi asfaltowej i 350 km od najbliższego miasta, 3 tys. mieszkańców budowało domy własnymi rękami i z własnych pieniędzy. Autor , laureat Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory spędził z nimi miesiąc czasu. Reportaż powstał m.in. dzięki stypendium konkursowemu, którego fundatorem jest Polskie Radio SA .
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pieniądze

"To zdarzyło się naprawdę"

W lipcu ubiegłego roku 5-cio letni Daniel w wyniku wypadku rowerowego znalazł się w szpitalu z uszkodzonym rdzeniem kręgowym i sparaliżowanym układem oddechowym. Jedyną szansą dla niego było wszczepienie stymulatora nerwów przeponowych , co umożliwiałoby odłączenie Daniela od respiratora i powrót chłopca do domu. Koszt stymulatora to 45 tysięcy dolarów. Pieniądze trzeba uzbierać samemu. Reporterka towarzyszy Danielowi i ludziom, którzy zaangażowali się w pomoc małemu Danielowi.
Zobacz więcej na temat:  pieniądze

"Zioło życia i śmierci"

Narkoman kojarzy się zazwyczaj z osobą żebrzącą, zaniedbaną, brudną, wałęsającą się po ulicach i dworcach większych miast. Czasami budzą litość przechodniów, czasem wywołują lęk. Mało kto wie, że elegancki biznesmen, człowiek sukcesu, któremu wielu zazdrości sławy i pieniędzy może także być narkomanem. Oni także bywają uwikłani w koszmar narkotykowej matnii.W naszym kraju od kilku latjest ich coraz więcej. Studenci, biznesmeni, artyści, dziennikarze zaczynają, by rozładować napięcie, pobudzić twórcze myślenie, oszukać zmęczenie... Potem jest już tylko strach i bezsilność wobec nałogu. Stają się pacjentami specjalistów od uzależnień. O swoim życiu i zmaganiach z chorobą opowiedzą w reportażu Grażyny Wielowieyskiej pacjenci i terapeuci jednej ze specjalistycznych warszawskich przychodniu do walki z uzależnieniami lekowymi.
Zobacz więcej na temat:  biznesmen Grażyna Wielowieyska pieniądze

"Zegar musi mieć duszę" i "Geniusz miejsca"

W dzisiejszej zagonionej rzeczywistości, którą rządzi pieniądz i komercja istnieją jeszcze ludzie, którzy chcą ocalić wartości dawnego świata i przekazać je innym. Bohaterem audycji "Zegar musi mieć duszę" jest warszawski zegarmistrz, pan Roman Olędzki, który praktykę rozpoczął przed wojną u swojego wuja. Rodzinną tradycję kontynuuje jego młodszy syn. Wielką pasją pana Romana jest kolekcjonowanie i naprawa zegarów antycznych. Mała pracownia przy warszawskim Placu Zbawiciela zawsze rozbrzmiewa dźwiękami dziesiątków czasomierzy, cudem nieraz uratowanych od zniszczenia. "Geniusz miejsca" to opowieść o rodzinie państwa Chudych. Tomasz- syn poety Tadeusza- odziedziczył po dziadku warszawski fotoplastikon, miejsce, jakiego próżno szukać w całej Europie. Każdy, kto przekroczy próg kamienicy przy Alejach Jerozolimskich 51 przenosi się w świat z początków naszego stulecia
Zobacz więcej na temat:  Europa mali pieniądze

"Biała śmierć"

Tegoroczna zima pochłonęła 162 ofiary. Około 10% stanowili bezdomni. Jak to się dzieje, że niemal na naszych oczach ludzie zamarzają na śmierć? Giną w miastach i na wsiach. Nawet w małych społecznościach nikt nie interesuje się losem samotnych, chorych, ludzi w podeszłym wieku. Ich śmierci jesteśmy współwinni. Zanim nadejdzie kolejna fala mrozów zastanówmy się, co można zrobić, żeby uniknąć kolejnych tragedii. Rzecz nie tylko w pieniądzach.
Zobacz więcej na temat:  pieniądze