X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
płace

Emerytura rośnie bardziej niż pensja. I wszyscy są wściekli

Przeciętna emerytura i renta jest wyższa od tej z 2000 r. o 129 proc. W tym czasie średnie wynagrodzenie wzrosło o 104,5 proc. Mimo to emeryci wciąż narzekają na niskie świadczenia, pracodawcy na wysokie koszty pracy, a rząd na wysokie zadłużenie, między innymi wynikające z konieczności dopłacania do emerytur. Pracownicy, których składki zasilają wypłaty emerytalne, też są wściekli.
Zobacz więcej na temat:  emerytura OFE płace pracownik waloryzacja emerytur ZUS

Równa płaca minimalna w całej Unii Europejskiej?

Niemiecki rząd po zaciętych dyskusjach podjął w tym roku decyzję o wprowadzeniu płacy minimalnej jednakowej we wszystkich landach. Ma ona wynosić 8,5 euro za godzinę. Nowe regulacje będą obowiązywać od początku przyszłego roku. Na temat płacy minimalnej w Europie wypowiedział się też kandydat partii chadeckich na przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.
Zobacz więcej na temat:  płaca minimalna płace praca pracodawcy