Polskie Radio
Section05
pogotowie ratunkowe

Mazowieckie: Ruszyła policyjna akcja "Myślisz? Zwolnij"

Policjanci z Ostrołęki wspólnie z samorządowcami i strażakami rozpoczęli akcję "Myślisz? Zwolnij", która ma na celu uświadamianie wszystkim uczestnikom dróg, jakie niebezpieczeństwa grożą przez pośpiech czy brawurę - powiedział rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce kom. Tomasz Żerański.
Zobacz więcej na temat:  drogi kierowca pijani kierowcy alkohol przestępczość prawo regiony kierowcy bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio

Śląskie: Chciał udowodnić, że jest trzeźwy – stracił prawo jazdy i dziewczynę

26-latek chciał udowodnić swojej dziewczynie, że nie jest pijany. Zabrał ją na komisariat w Pawłowicach w powiecie pszczyńskim (Śląskie) i zażądał badania trzeźwości. Kiedy okazało, że ma pół promila alkoholu w organizmie, stracił zarówno uprawnienia do prowadzenia auta, jak i ukochaną.
Zobacz więcej na temat:  drogi kierowca pijani kierowcy alkohol przestępczość prawo regiony kierowcy bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze Śląsk Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio

Policja zatrzymała pijanego kierowcę karetki, który wracał nią z wesela

Policja z Wyszkowa (Mazowieckie) zatrzymała pijanego kierowcę karetki, który wracał z wesela. Jadący ambulansem weselnik miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie – poinformował w poniedziałek rzecznik miejscowej policji kom. Damian Wroczyński.
Zobacz więcej na temat:  wypadek drogi kierowca pijani kierowcy alkohol przestępczość prawo regiony mazowieckie kierowcy bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze

Tragedia w Gorzowie Wlkp. Kierowca śmiertelnie potrącił dziecko i uciekł z miejsca zdarzenia

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego ustalają okoliczności wypadku, w którym zginął 4-letni chłopiec. Do tragedii doszło w niedzielne popołudnie na jednym ze skrzyżowań w tym mieście. Jeden z uczestników wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia i jest poszukiwany - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony wielkopolskie Gorzów Wielkopolski wypadek dziecko policja straż pożarna

Kraska: gwarantujemy, że dodatkowe pieniądze dotrą do wszystkich stacji pogotowia ratunkowego

- Porozumienie podpisało ministerstwo, komitet skupiający ponad 20 różnych organizacji związkowych i mający ponad 5 tys. członków, ale także pracodawcy, odpowiadający za funkcjonowanie zespołów ratownictwa - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska po spotkaniu z ratownikami warszawskiego "Meditransu". Ocenił, że ratownicy chcą pracować, ale brakuje dialogu z dyrekcją stacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie medycyna służba zdrowia Waldemar Kraska Ministerstwo Zdrowia

Jesteś świadkiem wypadku. Jak powinieneś się zachować?

Nadeszła jesień. Wraz z nią opady deszczu, mgła i coraz mniej słońca – to warunki, które stwarzają duże zagrożenie dla kierowców i statystycznie zwiększają prawdopodobieństwo wypadku. Czy wiesz, jak się zachować będąc jego świadkiem?
Zobacz więcej na temat:  regiony policja policja polska służby i bezpieczeństwo Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców motoryzacja samochód samochody kierowca kierowcy wypadek drogi pomoc pierwsza pomoc bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze społeczeństwo zdrowie

Goprowskie wspomnienia. Błękitny krzyż na połoninie [POSŁUCHAJ]

Ratownicy górscy spod znaku błękitnego krzyża pełnią swoją ochotniczą służbę w Bieszczadach już od 60 lat. Z bieszczadzkim pogotowiem ratunkowym wiąże się też wspomnienie dyżurki w schronisku na Połoninie Wetlińskiej, przez wielu turystów nazywanym Chatką Puchatka. Jakie jeszcze wspomnienia przywołuje to miejsce i gdzie można poznać historię zarówno GOPR, jak i samej Chatki? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż Bieszczady społeczeństwo ratownik górski turystyka GOPR

Nadlatuje LPR! - jak się zachować?

Lądowaniu helikoptera w miejscu wypadku zawsze towarzyszą duże emocje – nie spotykamy ich przecież na codzień! Widok latającej karetki to znak, że wydarzyło się coś nieciekawego na drodze. Ważne, aby w takich sytuacjach nie przeszkadzać służbom ratowniczym. Nadlatuje LPR! - jak się zachować?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy wypadek lpr drogi POLSKA społeczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze