Polskie Radio
Section05
pogotowie ratunkowe

Jak zachować się widząc pojazd uprzywilejowany?

Z policyjnych statystyk wynika, że nie ma tygodnia bez mniej lub bardziej groźnych kraks z udziałem karetek pogotowia czy innych pojazdów, mających na drodze szczególne prawa. Zdaniem ekspertów wciąż jeszcze nie wszyscy kierowcy potrafią zachować się, widząc pojazd uprzywilejowany. Potrzeba kampanii społecznej, by uświadomić ludziom, jak przepis ma funkcjonować w praktyce. O problemie w Polskim Radiu 24 mówił Wojciech Pasieczny, biegły sądowy ds. ruchu drogowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 bezpieczeństwo na drodze policja straż pożarna pogotowie ratunkowe motoryzacja

Ratownictwo medyczne woła o pomoc

Narasta konflikt w środowisku ratowników medycznych i pogotowia ratunkowego. Pracownicy grożą protestem. O sytuacji tych grup zawodowych w audycji Kapitał i praca mówili goście: Dariusz Mądraszewski, NSZZ "Solidarność", Sekcja Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego, Robert Judek, Federacja Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej OPZZ i Grzegorz Byszewski, Pracodawcy RP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ratownik medyczny pogotowie ratunkowe służba zdrowia protest

Ile wziąłeś za skórę? Afera "łowców skór"

- Początkowo wpadliśmy na przypadki opóźniania wyjazdów do pacjentów po to, by zespół ratownictwa mógł przyjechać już do zmarłego. Następnie odkryliśmy, że niektórzy pracownicy pogotowia uśmiercali pacjentów pavulonem. Podawano go, by zwiększyć pulę sprzedanych zakładom pogrzebowym informacji o zgonach – wspominał w programie Kulisy Spraw dziennikarz śledczy Tomasz Patora. Gość Polskiego Radia 24 był współautorem słynnego artykułu, który ukazał się na łamach Gazety Wyborczej 23 stycznia 2002 roku.
Zobacz więcej na temat:  pogotowie ratunkowe Łódź przestępczość