X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
przestępczość gospodarcza

Będzie komisja śledcza ds. nieprawidłowości wokół VAT

Według zapowiedzi Prawa i Sprawiedliwości, niebawem zostanie powołana komisja śledcza ds. nieprawidłowości wokół VAT. – Bez wątpienia jest potrzebna komisja do ocenienia całego systemu podatkowego, nie tylko VAT (...) – komentował w Polskim Radiu 24 Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.
Zobacz więcej na temat:  pieniądze vat komisja śledcza Prawo i Sprawiedliwość podatki przestępczość gospodarcza Ministerstwo Finansów finanse publiczne

Komisja śledcza ds. VAT? "To mogłoby mieć sens"

- Mnóstwo pieniędzy uciekało i chcielibyśmy wiedzieć czy należy doszukiwać się tu decyzji lub jej braku ze strony rządzących czy też zostali oni zaskoczeni pomysłowością przestępców – powiedział w audycji Północ Południe ekonomista Marek Zuber. Posłowie PiS zapowiedzieli, że po świętach wielkanocnych złożą w Sejmie projekt uchwały w sprawie powołania komisji śledczej ds. VAT.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 podatek VAT vat komisja śledcza przestępczość gospodarcza Sejm

Cezary Mech: ws. VAT podjęto konieczne działania

– Porównując 2015 rok do 2017 roku, liczba oskarżonych w sprawach wielkich afer VAT-owskich wzrosła prawie trzykrotnie – powiedział w czwartek minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro. – Zostały podjęte konieczne działania – komentował w Polskim Radiu 24 Cezary Mech, były wiceminister finansów, odnosząc się do uszczelniania ściągalności VAT-u przez państwo polskie.
Zobacz więcej na temat:  vat pieniądze podatki podatek VAT przestępczość gospodarcza

Komisja śledcza ds. Amber Gold. Konfrontacja świadków

- Nie przypominam sobie, abym paraliżował prace pionu operacyjnego gdańskiej ABW. Uważam, że była duża swoboda w pracy wydziału operacyjnego - zapewniał b. wiceszef gdańskiej ABW Jarosław Dąbrowski podczas czwartkowej konfrontacji z kolejnym funkcjonariuszem gdańskiej ABW. Polskie Radiu 24 transmitowało posiedzenie komisji śledczej ds. Amber Gold.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza Gdańsk Platforma Obywatelska przestępczość przestępczość gospodarcza

Amber Gold. "Marcin P. z żoną nie mieli żadnego kapitału"

We wtorek sejmowa komisja śledcza przesłuchała kolejnych świadków ws. Amber Gold. Jako pierwsza przed komisją stawiła się prok. Ewa Daliga, oddelegowana w sierpniu 2012 roku z prokuratury rejonowej w Sopocie do gdańskiej prokuratury okręgowej – do sprawy Amber Gold. Następnie sejmowi śledczy przesłuchali prokurator Izabelę Janeczek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold Gdańsk przestępczość gospodarcza Małgorzata Wassermann

Amber Gold: przesłuchanie prokuratorów z Gdańska

- Nie wiedziałem o prowadzeniu działań operacyjnych przez ABW ws. Amber Gold; nie wydawałem zakazu ani żadnych dyspozycji dotyczących czynności operacyjnych - zeznał w poniedziałek przed komisją śledczą b. Prokurator Okręgowy w Gdańsku Dariusz Różycki. W poniedziałk przesłuchano także b. Prokuratora Apelacyjnego w Gdańsku Ireneusza Tomaszewskiego. Posiedzenie komisji transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold przestępczość gospodarcza Michał Tusk jacek cichocki Gdańsk Platforma Obywatelska Sejm komisja śledcza Małgorzata Wassermann ABW

"Tusk wiedział, że służbach specjalnych źle się dzieje"

 - Gdy premier dużego europejskiego państwa wie, że w ważnych strukturach, w służbach specjalnych, dzieje się źle, a nie podejmuje żadnych działań kontrolnych, zaradczych i nie przeciwdziała temu procederowi, to kwalifikuje się to pod Trybunał Stanu – powiedział w Polskim Radiu 24 Roman Mańka z Fundacji Fibre. W poniedziałek sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przesłuchała kolejnych funkcjonariuszy ABW, którzy zajmowali się sprawą gdańskiej piramidy finansowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold komisja śledcza Sejm przestępczość gospodarcza ABW